بایگانی ماهیانه: ژوئن 2018

مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي

 مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي

… دانلود …

مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي :

چکیده:
در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه های مختلف علمی صنعت بلوک نیز دچار تحول گردیده است. تولید بلوک سبک نیز حاصل همین پیشرفت هاست. مهندسین عمران بدون آشنایی با سیستم های کیفیتی براساس آزمایشات و نتایج تجربی به فرایند طراحی محصول می پردازند که وقت و هزینه زیادی می طلبد. طراحی برای شش سیگما یکی از این سیستم های کیفیتی به منظور طراحی محصول با در نظر گرفتن کاهش هزینه و زمان می باشد. با وجود همه ویژگی های مثبت طراحی برای شش سیگما، بسیاری از سازمان ها نیز، در بکارگیری آن موفق نبوده اند. از جمله دلایل این موضوع می توان به توجه نداشتن سازمان ها به انتخاب مدل و ابزار مناسب از میان مدل ها و ابزارهای موجود طراحی برای شش سیگما اشاره کرد. در این مقاله با بررسی ادربیات موجود با تمرکز بر کاربرد طراحی برای شش سیگما در صنعت، به مقایسه بین شش سیگما و طراحی برای شش سیگما پرداخته و مناسب ترین مدل و ابزار این متدولوژی برای صنعت بلوک سازی انتخاب شده است. همچنین برای تضمین موفقیت کارخانه و کارگاه های بلوک سازی در بکارگیری طراحی برای شش سیگما، نقشه راهی بر مبنای مدل انتخاب شده، ارائه شده است.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي و بررسی کامل هدایت میشوید

مقاله نقشه راه براي طراحي براي شش سيگما DFSSصنعت بلوک سازي

ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم

ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم

… دانلود …

ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زبان و ادبيات عربي (مجله دانشكده ادبيات و علوم انساني مشهد)

تعداد صفحات : 22

اشعار حافظ شیرازی و ابوالفتح بستی نمونه خوبی از متونی است که از بطن متون پیشین فرهنگ و ادبیات اسلامی متولد و تبدیل به فضایی شده اند، با ابعاد بسیار متنوع که در آن انواع مفاهیم حکمی و اخلاقی از دستورات قرآنی ریشه گرفته اند. هدف اصلی در این پژوهش، کشف و شناخت محورهای مشترک حکمی و اخلاقی شعر بستی و حافظ و نشان دادن انواع روابط ترامتنی این اشعار با قرآن کریم است. برای رسیدن به این هدف بر اساس نظریه ترامتنیت ژرار ژنت اشعار حکمی و اخلاقی هر دو شاعر مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و این نتیجه به دست آمد که هر دو شاعر در زمینه های (قصاص، دعوت به توکل به خدا، پرهیز از دلبستگی به خوشی های ناپایدار دنیا، پرهیز از ظاهربینی و قضاوت سطحی، پرهیز از معاشرت با افراد ناسالم، دعوت به شکرگزاری نعمت های الهی، التزام به صبر و بردباری و …) هم عقیده و دارای تشابه هستند، علاوه بر این حضور چشمگیر آیات قرآن کریم در جای جای این اشعار، روابط ترامتنی معتبری را تایید می کند و این ارتباط در جهت ایجاد نظام معنایی این اشعار، شامل روابط بینامتنیت و فرامتنیت در نظریه ترامتنیت ژرار ژنت است.

كلید واژه: حافظ شیرازی، ابوالفتح بستی، فرامتنیت، بینامتنیت، اشعار حکمی

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم و بررسی کامل هدایت میشوید

ارتباط ترامتني اشعار حکمي حافظ شيرازي و ابوالفتح بستي با قرآن کريم

كارورزی برق خرمدره

كارورزی برق خرمدره

… دانلود …

كارورزی برق خرمدره دارای 51 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد كارورزی برق خرمدره کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي كارورزی برق خرمدره،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن كارورزی برق خرمدره :

مقدمه

مهندسان برق با خلق وعملکرد سیستمهای بسیار متنوعی سروکار دارند که به منظور بدست آوردن نیازها و خواسته های جامعه طراحی می شوند . این سیستم ها دامنه گسترده ای دارند واز سیستم های مربوط به تولید ،انتقال وکنترل مقادیر کم انرژی سیستم های کنترل و بهره وری از مقادیر بسیار زیاد انرژی رادربرمی گیرند ،درایران سیستم های برق حداکثر نقاط به صورت شعاعی ساده است و کمتر از تجهیزات ایمنی خط استفاده کرده اند وبرای تولید برق در نیروگاهها از سوختهای فسیلی استفاده می کنند وتا حد خیلی کم از توربینهای آبی وبادی و هسته ای برای تولید برق استفاده می کنند و قسمت انتقال برق نیز بیشتر به صورت هوایی است ودر بعضی از جاهای خاص از کابل کشی زمینی استفاده کرده اند .

دراین گزارش در فصل اول در مورد ایمنی دربرق وکارکردن با قسمتهای مختلف سیستم برق توضیح داده شده است وباید گفت ایمنی مهمترین ویکی از اصولی ترین کارهایی است که هر کس می خواهد با برق سروکار داشته باشد باید آن رابداند ورعایت کند که سلامت وکار طولانی ومداوم با برق رابرای خود تضمین کند ودر فصل دوم در مورد قسمتهای اداره برق و وظایف آنها شرح داده شده است و همچنین در مورد تجهیزات دستگاهی که مورد استفاده در اداره برق قرار می گیرد .

درپایان این امر را برخود واجب می شمارم که از زحمات بی شائبه جناب آقای مهندس ومحمدرضا حسن زاده و همچنین راهنمائی های بی دریغ شرکت برق شهرستان خرمدره کمال تشکر نمایم و همچنین از زحمات خدمات رایانه ای APPLE که درامر تایپ این گزارش زحمات فراوان کشیده اند سپاسگذاری می نمایم .

دستورالعمل های ایمنی وفنی

مهارکردن

1- تمام مهارتها بدون استثناءباید مقره عایق را داشته باشند .

2- مقره عایق مهار فشار قوی باید بالاتر از شبکه فشار ضعیف باشد .

3- باید توجه داشت که مقرع فشار ضعیف درارتفاعی دوراز دسترس عابرین قرار گیرد .

4- درصورتیکه سیم اتصال زمینی برروی پایه موجود باشد حتی المقدور سعی شود سیم مهار به این سیم متصل شود.

5- سیم مهار نباید با سیمهای شبکه تماس داشته باشد .

6- مهارراقبل از نصب بایستی مونتاژوسپس روی تیر نصب کرد .

7- موقع مهارکردن تیر ،سیم مهار باید طوری در مقره مهار قرار گیرد که در صورت شکست مقره ،سیمها در داخل یکدیگر بیافتد واز خوابیدن شبکه جلوگیری شود .

8- سیم مهار باید قدرت کشش شبکه را داشته باشد .

9- درصورت دردسترس نبودن مقره عایق مهار حتما”سیمهای مهار باید بطول 2 متر از سطح زمین روپوش عایق داشته باشد .

10- از کامیون ودرخت نباید برای بستن مهار موقت استفاده کرد در مواقع ضروری .

11- قبل از سیم کشی باید تیرهای واقع در زاویه مهار شوند .

12- سیمهای هیچ پایه ای را نباید باز کرد مگر اینکه آن پایه از چهار طرف مهار شده باشد .

نکات ایمنی نصب اتصال زمین

1- بعدازقطع برق مدار یک شبکه یا دستگاه دو طرف محل کار را اتصال زمین کنید حتی اگر خط از یک طرف تغذیه شده باشد .

2- محل کار نباید بیش از یک کیلومتر با محل اتصال زمین فاصله داشته باشد ودر هر حال باید اتصال زمین از محل قابل رویت باشد .

3- هرگاه بیش از یک گروه بخواهند روی یک خط فشار قوی کار کنند ،بایستی هریک از گروهها دربین اتصال زمینهای مربوط به خود کار کنند .

4- قبل از نصب وسایل اتصال زمین ،بی برق بودن شبکه را توسط تفنگ مخصوص امتحاان کنید .(درصورت پاره بودن هردو سر آنرا آزمایش نمود.)

5- دستگاه ارتینگ معمولا”دارای سه رشته سیم است ،که سه رشته آنها دارای چنگک فنری (گیره )است که به شبکه متصل میگردد وسیم چهارم از طریق قرقره به میله اتصال زمین وصل میشود .

6- طریق اتصال زمین بدینصورت است که :

أ)میله زمین را در مرطوب ترین نقطه زمین فروکنید .

ب) درشبکه فشار ضعیف سیم اتصال زمین را ابتدا به میله زمین وصل کرده وسپس سرها را دیگر آنرا توسط وسایل کار عایق به پایین ترین سیم وسپس بترتیب به سیمهای دیگر متصل کنید .

ت)هنگام برچیدن اتصال زمین نخست در شبکه فشار ضعیف اتصالات شبکه را به ترتیب از بالا به پایین با وسایل کار عایق باز کنید وبخاطر داشته باشید که بعدا”سیم اتصال زمین را از میله زمین جدا کنید .

ث)درشبکه فشار قوی پیش از اتصال کابل اتصال زمین به میله زمین اول گیره وسطی را به فاز وسط وصل می نمائیم وسپس دیگر گیره ها را به دو فاز کناری .

7- درموقع بستن وباز کردن اتصالات زمین از دستکش لاستیکی عایق استفاده کنید.

8- اتصالات زمین از طریق برجها باید با استفاده از بست مخصوص برج که قادر به هدایت جریانات پیش بینی شده باشد عملی گردد . محل اتصال باید کاملا”تمیز باشد .

9- درهنگام رعد وبرق روی خطوط یا دستگاه ها کار نکنید حتی اگر اتصال زمین خوبی داشته باشد .

10- در صورتیکه باید مدارهای دیگری نیز باشد ،کابل اتصال زمین را باید چنان ببندید تااز افتادن یا لغزیدن آن برروی سیمهای دیگر جلوگیری شود .

بالا رفتن از تیر

1- بیش از هرکار باید بدانید که شبکه برقدار است یا نه زیرا در صورت برقدار بودن با آمادگی و تحهیزات بهتری بالای تیر می روید .

2- قبل از بالا رفتن از هر تیر چوبی میبایستی استحکام آن (توسط ضربه زدن با چکش و با تکان دادن 000 )آزمایش شود ،زیرا ممکن است تیر بظاهر سالم بنظر رسد ولی موریانه آنرا از داخل خورده باشد .

3- از تیرهای پوسیده ویا صدمه دیده ویا دارای ترک و شکستگی نباید بالا رفت مگر اینکه بطور مطمئن مهار شده باشند . بیش از یک نفر حق بالا رفتن از این گونه تیرها را ندارد .

4- همیشه هنگام بالا رفتن از تیر از کلاه ایمنی استفاده کنید .

5- هنگام بالا رفتن از تیر چوبی از دستکش کار استفاده کنید که دست شما در مقابل ماده سمی کروزت درامان باشد .

6- رکابی که استفاده می کنید باید مناسب با قط تیر باشد .

7- بازدید از بند رکاب و کمربند هر دفعه از بالا رفتن لازم است .

8- با هر قدم که برمیدارید مطمئن باشید که تیر تحمل وزن شمارا دارد .

9- درحین بالا رفتن باید ساق پابا تیرزاویه 20 درجه تشکیل داده و فاصله گامها از 30 سانتیمتر پایه چراغ و غیره برخورد ننماید .

10- درموقع بالا رفتن از تیر باید حواس کارگر به طرف بالا باشد تا با شبکه وسایر موانع مانند پایه چراغ و غیره برخورد ننماید .

11- در تیرهای قطور که در موقع بالا رفتن گیر دست کم است باید به کمک طناب ایمنی بالا رفت .

12- در هنگام بالا رفتن از تیر نباید از سیم مهار یا مقره و بستهای فلزی وابزارآلات نظیر آنها بعنوان دستگیره استفاده کرد .

13- در موقع بالا رفتن باید هردو گیره سرهای تسمه ایمنی کمربند داخل حلقه کمر باشند .

14- اگر از روی تیر مایلی بالا می روید (درصورت امکان با نصب مهار موقت )از روی انحناءتیر بالا روید و سایر کارکنان باید دور از محل کار باشند.

15- درحین بالا رفتن از تیر باید توجه شود که خار رکاب به شکاف یا گیره تیر برخوردنکند ، همچنین وسایل نصب شده روی تیر از صدمه رکاب درامان باشد .

16- چنانچه تیری دارای شبکه برقدار باشد باید توجه نمود که اعضای بدن یا ابزار کار هادی با آنها برخورد نکند .

17- اگر کار روی تیر احتیاج به دو نفر یا بیشتر داشته باشد باید یکنفر بالا رفته در جای خود مستقر شود و سپس دیگری شروع به بالا رفتن نماید . در موقع پایین آمدن نیز باید یکنفر از تیر پایین آمده ،از تیر فاصله بگیرد تا دیگری شروع به پایین آمدن نماید.

حمل و نقل تیرهای چوبی و سیمانی

1- انتهای تیرهای روی تریلی باید بوسیله پرچم در روز وچراغ قرمز درشب مشخص شده باشد .

2- تیرها را باید درجائی قرارداد تا باعث مزاحمت درامر رفت وآمد وسایل نقلیه و غیره نشود.

3- اگر ناچار از گذاردن تیر در نزدیکی یا روی خیابانها وبزرگراه ها هستید باید با تابلوهای خطر و چراغهای کافی محافظت شوند .

4- تیرها را باید طوری انبار کرد که برروی هم نغلطند .

5- تیرهای که روی تریلی یا کامیون بار میشوند باید حداقل در دو نقطه از طول تیر بسته شود .

6- تیرها باید طوری بسته شوند که امکان باز کردن آن برای کارگری که روی زمین ایستاده میسر باشد .

7- هنگام باز کردن سیستم بکسل باید افراد از تریلی کاملا”فاصله داشته باشند و جلو و عقب تریلی بایستند تااگر تیرها از روی تریلی به زمین ریخته شدند به کسی صدمه نرسد .

8- هنگامیکه قلاب جرثقیل را به تیر می اندازید بایستی توجه داشته باشید که قلاب کاملا”در دوطرف تیر جاگیر شود و سپس از روی تیر کاملا”کنار روید تا جرثقیل تیر را حرکت دهد.

9- موقع پیاده کردن تیرهای چوبی بهتر است یک نفر در سر تریلی و یک نفر در ته تریلی بایستند و به کمک دیلم تیرها را بغلطانند تا تیر پیاده شود .

10- در موقع پیاده کردن تیرهای چوبی نباید روی تیرها و کف تریلی راه بروید زیرا ممکن است تیرها غلطیده و پایتان بین تیرها قرار گیرد و آسیب ببینید .

تعویض تیر چوبی یا سیمانی

1- خط را بی برق و دسته فیوز را از جایش خارج و اخطاریه نصب نمایید .

2- قبل از هرکاری بی برق بودن خط را امتحان کنید و سپس آنرا اتصال زمین و اتصال کوتاه نمائید .

3- اگر کار در حاشیه جاده ویا معابر عمومی باشد محل کار باید با قرار دادن نرده تاشو یا پرچم یا علامت گذاری با چوب و000 مشخص شود .

4- تیر هائیکه در موقع تعویض تعادلشان بهم میخورد باید مهار شوند .

5- تیر قدیمی حتما”مهار شود (بوسیله جرثقیل ،سیمهای مهار ،نیزه یا تیر نصب شده جدید )

6- درصورت بریدن تیر ،باید شبکه روی آن قبلا”پرچیده شده باشد .

یادآوری :جهت برچیدن شبکه از روی پایه ها دقت شود سیمهای دو طرف تسط وبا احتیاط کامل و توسط چرخ طناب باز شود .

7- در موقع درآوردن تیر قدیمی از زمین باید کارگران دور از تیر شکسته قرار گیرند و راننده جرثقیل باید طوری عمل نماید که صدمه ای به شبکه وارد نماید .

8- پس از نصب تیر باید خاک اطراف آن بخوبی کوبیده و سنگها و خاک اضافی آن برداشته شوند .

9- در موقع نصب تیر ،تیر باید از چهار طرف بوسیله نیزه یا جرثقیل مهار شده وتا موقعیکه گود پر نشده و استقامت کافی ندارد نباید نیزه ها را برداشت .

10- کراس آرام ،مقره ها اتریه و000 باید پس از نصب تیر روی آن سوار شوند .

11- قبل از باز کردن اتصالات تیر قدیمی باید توجه داشت که تیرهای دو طرف آن تحمل نیروئی که برآنها وارد میشود را داشته باشند ودر غیر این صورت باید آن دو تیر را نیز مهار کرد .

12- درحال نصب با برداشتن تیر در نزدیکی سیمهای برقدار اگر فاصله مجاز را نتوان حفظ کرد باید سیمهای برق شوند .

13- اگر پس از حفر گود یا پس از درآوردن تیر ،وقتی برای پرکردن گود نیست ،باید حتما”آن محوطه را با علائم خطر بوضوح مشخص کرد .

نکات ایمنی روی کابینت

1- قطع و وصل کلیه کلیدها بایستی براساس دستور مسئول مربوطه انجام گیرد و دقت شود که دسته ها اشتباها”قطع یا وصل نشود .

2- در هنگام قطع ویا وصل کردن دسته فیوزها ی فشار ضعیف ویا کلید کل تردید ویا سستی به خود راه ندهید ،دسته را باید بسرعت قطع یا وصل کرد تا احتمال پدید آمدن قوس الکتریکی کمتر شود .

3- قبل از وصل کلید کل ویا هر نوع کلید دیگر و همچنین تعویض فیوز بایستی که علت قطع ویا سوختن آن دقیقا”بررسی شده باشد .

4- هرگاه فیوز تابلوئی سوخت باید معلوم شود که دراثر اضافه بار سوخته ویا دراثر اتصال کوتاه .

5- هرگاه فیوز سوخته را با سیم بکار نیاندازید واز فیوزهای نو ومناسب استفاده کنید .

6- در هنگام قطع کردن کلید صورت خود را به یک طرف بگیرید تا درصورت بوجودآمدن قوس الکتریکی به صورت وچشمهای شما آسیبی وارد نیاید .

7- در هنگام کارروی کابینت سعی کنید حتی الامکان با یک دست کار کنید .

8- هنگامی که از فیوزهای فشار ضعیف با بسیار زیادی کشیده میشود بهتر آن است که اول کلید کل را قطع کنید و آنگاه نسبت به قطع فیوزها اقدام شود .

9- در موقع تعویض فیوز باید فیوز مناسبی از لحاظ آمپر ،اندازه (بلندی و کوتاهی فیوز )بکار برده شود.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی كارورزی برق خرمدره وارد صفحه فروش فایل دانلودی كارورزی برق خرمدره شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

كارورزی برق خرمدره

اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت

اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت

… دانلود …

اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : يافته هاي نوين كشاورزي

تعداد صفحات : 14

هدف از این بررسی مطالعه تاثیر سطوح مختلف کودهای نیتروژنه، آهن، روی و منگنز با تیمارهای مختلف تقسیط کود بر عملکرد و کیفیت بذور آمارانت است. نتایج به دست آمده از این بررسی نشان داد که سطوح مختلف کود نیتروژنه منجر به افزایش صفات مورد بررسی شد، بیشترین افزایش را در صفات کاربرد کود نیتروژنه، آهن و روی در مقادیر مطلوب و بیشتر از حد مطلوب مشاهده شد. در اکثر صفات مورد بررسی بین این دو سطح کودی در صفات تعداد دانه، اختلاف معنی داری مشاهده نشد. در این بررسی تیمار مصرف 200 و 300 کیلوگرم در هکتار نیتروژن افزایشی به ترتیب 11.32 و 9.98 درصدی را در تعداد دانه ها باعث شد. بیشترین تعداد دانه با محلول پاشی 7 در هزار سولفات روی 8464 عدد بود که افزایش 3.37 درصدی را نسبت به سطح شاهد نشان داد. لذا با توجه به نتایج حاصل، کاربرد کودهای مورد بررسی منجر به بهبود صفات کمی و کیفی آمارانت می شود.

كلید واژه: آمارانت، عناصر غذایی و تعداد دانه تولیدی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت وارد صفحه فروش فایل دانلودی اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

اثر تغذيه با نيتروژن و کاربرد برخي عناصر ريزمغذي بر ميزان توليد بذر در گياه آمارانت

بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان

بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان

… دانلود …

بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس ملي يافته هاي نوين پژوهشي علوم ورزشي در حوزه سلامت، نشاط اجتماعي، کارآفريني و قهرماني

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

ورزش پدیده ای است اجتماعی که ماهیت بین رشته ای دارد. در این مقاله از سه عامل مدیریت مالی، اخلاق و ورزش در فوتبال حرفه ای بهره گیری شده است. کاربرد اصول و مبانی اخلاق در عقد قراردادها نقش مهمی در پالایش محیط های ورزشی و ورزش پاک دارد. هدف کلی پژوهش بررسی میزان رعایت رفتارهای اخلاقی اسلامی توسط باشگاههای ورزشی در هنگام عقد قراردادهای مالی با بازیکنان از دیدگاه ورزشکاران بود. جامعه آماری تحقیق کلیه فوتبالیستهای شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران در سال 1392 بود که میزان رعایت رفتارهای اخلاقی باشگاههای ورزشی در هنگام عقد قراردادهای مالی با ورزشکاران ارزیابی شده است. در مرحله اول 21 رفتار به روش مطالعه کتابخانه ای و بر اساس منابع معتبر اسلامی شناسایی و در 6 حوزه (عدم فریب، صداقت، وفای به عهد، بررسی و آزمایش، فسخقرارداد و عدم سودجویی) دسته بندی شدند. نتایج تحقیق نشان داد 3 رفتار برخورد خوب، عدم سودجویی، فسخ قرارداد در حد متوسط رعایت میشود، اما صداقت، وفای به عهد و عدم فریب کمتر از حد متوسط رعایت میشود

با سلام،محصول دانلودی بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان هدایت میشوید
بررسي ميزان رعايت رفتارهاي اخلاقي اسلامي توسط باشگاه هاي ورزشي در عقدقراردادهاي مالي با بازيکنان

تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي)

تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي)

… دانلود …

تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي) :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : شانزدهمين کنفرانس هيدروليک ايران

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

مهم ترین مسیله برای طراحی سیستم های آبیاری، محاسبه دبی هایی می باشد که به داخل شبکه جریان می یابد. یکی از روش های موفق جهت محاسبه ظرفیت شبکه های آبیاری در بهره برداری بر مبنای تقاضا، مدل احتمالاتی کلمان می باشد. نظر به اینکه در هر دو شیوه برحسب تقاضا و بر حسب درخواست، هدف اصلی، تامین نیاز آبی گیاه و تولید بیشترین محصول است، می توان گفت، احتمال این که تعداد درخواست های هم زمان با تعداد تقاضاهای هم زمان یکی باشد وجود دارد، لذا با اعمال یکسری تغییرات بر روی ضرایب، می توان از مدل کلمان جهت محاسبه جریان در شبکه های بر حسب درخواست نیز استفاده نمود. در این تحقیق، مدل کلمان، برای شیوه برحسب درخواست، تحلیل و برای کانال عقیلی شرقی به کار برده شد. این مدل، حداکثر ظرفیت کانال عقیلی شرقی را در دوره پیک مصرف با فرض بهره برداری 24 ساعته، به مقدار 507.21 لیتر بر ثانیه و حداکثر تعداد درخواست های همزمان را از بین 21 آبگیر، 9، آبگیر براورد نمود.

با سلام،محصول دانلودی تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي) آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي) و بررسی کامل هدایت میشوید
تعيين ظرفيت کانال هاي آبياري براي روش تحويل بر حسب درخواست با استفاده از مدل کلمان (مطالعه موردي: کانال عقيلي شرقي)

مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک

مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک

… دانلود …

مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک :

سال انتشار : 1389

تعداد صفحات : 24

پلایای میقان به فرم حوضه درون قاره‌ای بسته‌ای می‌باشد که در 15 کیلومتری شمال شرقی شهر اراک واقع شده‌است‌.‌ سطح آب پلایای این حوضه متأثر از حجم آب‌های زیر زمینی وارده به آن، بارندگی و تبخیر است. به‌منظور مطالعه شورابه‌‌ها و نحوه تکامل آن با حفر چاهک‌‌هایی در سه روند مشخص از مرکز پلایا به سمت حاشیه آن و به فواصل مشخص 2 کیلومتری، 19 نمونه شورابه از محدوده پلایا برداشته شد. با انجام آزمایشات شیمی بر روی شورابه‌‌ها و آنالیز XRD بر روی رسوبات‏، ترکیبات یونی شورابه‌ها و کانی‌های موجود در رسوبات مشخص گردید. کاتیون‌‌های موجود در شورابه به‌ترتیب فراوانی شامل: سدیم، منیزیم، کلسیم و پتاسیم و آنیون‌ها شامل: کلر، سولفات و بیکربنات بودند. کانی‌های تبخیری موجود در رسوبات را کلسیت، ژیپس، ‌‌هالیت، گلوبریت، تناردیت و میرابلیت تشکیل می‌دهند. بررسی تجزیه شیمیایی آبهای ورودی بیانگر این واقعیت است که این آب‌‌ها دارای نسبت مولی HCO3<<Ca+Mg بوده و در دیاگرام تکامل ژئوشیمیایی شورابه‌‌ها‏، از مسیر ژئوشیمیایی (II) تبعیت ‌می‌کنند که مشابه با شورابه دریاچه‌‌های Saline Valley و Dead Valley است. آب‌‌های ورودی دارای تیپNa-(Ca)-(Mg) SO4-Cl-(CO3) ‌ می‌باشند که در طی تکامل ژئوشیمیایی و ته‌نشست کانی‌‌های تبخیری به شورابه‌‌های با تیپ Na-Cl-SO4 تبدیل شده‌اند. برای بررسی منشاء یون‌‌های موجود در شورابه‌‌های پلایا، آب‌‌های زیرزمینی موجود در اطراف کویر، که تنها آب‌‌های تأمین کننده یون‌‌های مورد نظر در این منطقه هستند، مورد بررسی قرار گرفتند و رابطه آنها با شورابه منطقه بررسی گردید. بدین ترتیب که سازند‌‌های ناحیه شمال و شمال شرقی حوضه رسوبی میقان و رودخانه آشتیان مهم‌ترین عوامل تأمین کننده یون‌‌های شورابه‌‌های کویر میقان شناخته شدند.

با سلام،محصول دانلودی مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله منشاء، هيدروژئوشيمي و نحوه تکامل شورابه در پلاياي ميقان اراک

مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي

 مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي

… دانلود …

مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي :

محل انتشار: ششمین همایش زمین شناسی مهندسی و محیط زیست ایران

تعداد صفحات: 14

نویسنده(ها):

حمید عابدی – دانشگاه تهران، دانشکده زمین شناسی، تهران
بهمن بهلولی – دانشگاه تهران، دانشکده زمین شناسی، تهران
محمدعلی ریاحی – دانشگاه تهران، موسسه ژئوفیزیک، تهران
فریدون سامانی بهرانی – مهندسین مشاور تماوان، تهران

چکیده:

ساختگاه سد مهتر در 12/5 کیلومتری جنوبغربی زنجان قرار دارد. بستر محور سد از سنگهای توف، توف آندزیتی و آندزیت با زونهای مختلف دگرسانی تشکیل شده است. برای شناسایی این زون ها مطالعات ژئوالکتریک، شکس ت مرزی و فراچاهی در ساختگاه سد انجام گردید. مطالعات ژئوالکتریک معمولاً در دو بعد صورت می گیرد ولی در اینجا با ترکیب پروفیلها به روش جدیدی بلوکهای مورد مطالعه در سه بعد تحلیل شدهاند. مطالعات ژئوتکنیک، گستردگی زون دگرسان را در بخش 70 و 30 درصد نشان داد. نتایج برداشت ژئوالکتریک، سایزمیک ، میانی دره، تکیهگاه چپ و تکیهگاه راست به ترتیب حدود 90 یک گستردگی بیش از 80 درصدی این زون را در بخش میانی نشان داد. به سمت مرکز این زونها، شدت دگرسانی بیشتر می- شود، که این به وسیله افزایش درصد وزنی رس از 15 به 75 درصد با تغییرات حد روانی از 45 به 95 درصد تائید می گردد .
نتایج مطالعات سایزمیک گستردگی زون شدیداً دگرسان در تکیه گاه چپ را کمتر از راست نشان داد.

با سلام،محصول دانلودی مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله تعيين گسترش زون هاي دگرسان ساختگاه سد مهتر با روش هاي ژئوفيزيکي و ژئوتکنيکي

مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو

 مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو

… دانلود …

مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی آشنایی با فناوریهای روز در زمینه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات: 8

نویسنده(ها):

علیرضا ارغوان – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سمنان
پیمان مجیدی فر – دانشجوی مکانیک دانشگاه آزاد سمنان

چکیده:

در پی افزایش آمار تصادفات خودروها ، میزان مرگ و میرعابران پیاده نیز به شدت بالا رفته و همه ساله هزاران نفر بر اثر تصادف با خودرو کشته یا زخمی میشوند .[ 1] از این رو امروزه آنالیزهای تصادف در خودرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از مهمترین آنالیزها ، تحلیل برخورد عابر پیاده با وسیله نقلیه می باشد که خود به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و صدمات پای عابرین پیاده با سپر خودرو از مهمترین آنها است. در این پژوهش مدل المان محدود پای عابر پیاده در نرم افزار Ansysمدلسازی شده و طبق استاندارد EEVC WG17 تصدیق می شود . بدین منظور تست های استاتیکی زاویه خمش و جابجایی برشی برای تایید زانو انجام شده و خصوصیات تکنیکی از قبیل جرم ، مکان مرکز جرم ، ممان اینرسی در راستای محور افقی و مرکز ثقل نسبی ساق و ران تعیین می شوند . در نهایت تست تصادف مدل پا همراه با فوم و پوسته و کابل های نگه دارنده و سپر آلومینیومی طبق شرایط استانداردWG17 در نرم افزارLS-DYNAانجام گرفته و تحلیل می گردد و آسیب پای عابر طبق استاندارد مورد بررسی قرار می گیرد

با سلام،محصول دانلودی مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو هدایت میشوید
مقاله بررسي آسيب پاي عابر پياده در برخورد با خودرو

پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs

پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs

… دانلود …

توجه : این فایل به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs دارای 19 اسلاید می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل مي باشد و در فايل اصلي پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs :

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 19 صفحه

Evaluation of Health Promotion Programs
1 مقدمه
تعریف ارزیابی برنامه ارتقاء سلامت
چرا باید ارزیابی کنیم؟
انواع ارزیابی
نکات کلیدی در ارتقاء سلامت و ارزیابی برنامه ارتقاء سلامت

اصول راهنمایی کننده ارزیابی 2 سر فصل مطالب: تعریف برنامه
برنامه، گروهی از فعالیت های مکمل و مربوط به هم بوده که جهت رسیدن به نتایج و بازده خاصی انجام می شود برای مثال باغچه های آشپز خانه ای، کلاسهای مهارت خرید کردن و آشپزی بهداشتی برنامه هایی جهت بهبود وضعیت تغذیه ای خانواده های کم درآمد می باشد
تعریف ارزیابی برنامه
ارزیابی برنامه عبارتست از جمع آوری سیستماتیک اطلاعات، تجزیه و تحلیل و گزارش اطلاعات درباره یک برنامه جهت کمک به تصمیم گیری می باشد 3 تعریف ارزیابی برنامه ارتقاء سلامت ارزیابی ارتقاء سلامت به دلایل زیر انجام می شود:
جمع آوری مدارکی درباره اثر بخشی/ تاثیر برنامه
پاسخگویی به ذینفعان، سرمایه گذاران، مددجویان و جامعه
شناسایی راههایی برای بهبود برنامه
چه کارهایی باید انجام شود و چه کارهایی نباید انجام شود
ارزیابی نیازهای جمعیت هدف
بهبود موضوعات برنامه
مقایسه برنامه با برنامه های دیگر
ارزیابی کارایی برنامه (cost/ benefit بودن برنامه)
آزمون فرضیات پژوهش 4 چرا باید ارزیابی کنیم؟ ارزیابی برنامه به 3 نوع اصلی بر اساس زمان ارزیابی و نوع اطلاعات جمع آوری شده تقسیم می شود که عبارتند از:
ارزیابی تکوینی Formative evaluation
ارزیابی فرایند Process evaluation
ارزیابی پایانی Summative evaluation A. Noroozi, Evaluation of Health Promotion Programs. 5 انواع ارزیابی
ارزیابی برنامه های در حال شکل گیری بوده که جهت برنامه ریزی مراحل برنامه و اطمینان از اینکه برنامه براساس نیاز های مردم می باشد طراحی می گردد 6 Formative evaluation این ارزیابی برای برنامه های در حال اجرا بکار می رود و رویکردها و مهارتهای لازم در برنامه را ارزیابی کرده و در پی پاسخگویی به این سوال است که چه خدماتی واقعاً ارائه شده و این خدمات در اختیار چه کسانی قرار گرفته است.
ارزیابی فرایند شامل موارد زیر است:
پیگیری افرادی که تحت تاثیر برنامه قرار می گیرند
پیگیری کیفیت و نوع خدمات
پیگیری چگونگی فراهم شدن خدمات
پیگیری نتایج حاصل از ارائه خدمات
7 Process evaluation این ارزیابی برای برنامه های در حال اجرا و یا برنامه های تکمیل شده بکار می رود و اثر خواسته و ناخواسته برنامه را ارزیابی کرده و در پی پاسخگویی به این است که آیا برنامه تغییری ایجاد کرده است؟(impact evaluation) وآیا برنامه به اهداف مورد نظر رسیده است؟( outcome evaluation) ارزیابی نتیجه نتایج کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را دربردارد 8 Summative evaluation ارزیابی پایانی شامل موارد زیر است:
تغییر در نگرش، آگاهی یا رفتار
تغییر در میزان مرگ و میر
تعداد افراد درمان شده
تجزیه و تحلیل هزینه / فایده
تجزیه و تحلیل هزینه / اثر بخشی
تغییر در سیاستها


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

با سلام،محصول دانلودی پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs هدایت میشوید
پاورپوینت ارزیابی برنامه ارتقا سلامت Evaluation of Health Promotion Programs