مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت

مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت

… دانلود …

مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت :

تعداد صفحات : 21

امروزه، سازمان جهانی تجارت به یکی از مهم ترین نهادهای تنظیم کننده قواعد تجارت جهانی تبدیل شده است. موافقت‎نامه‎ی عمومی تجارت خدمات (گاتس) به عنوان سند ناظر بر تجارت خدمات در این سازمان، اصول و قواعد حاکم بر تنظیم تجارت در این حوزه را معین نموده است و اعضا موظف هستند در آزادسازی تجارت خدمات و روابط با سایر اعضا و فعالان اقتصادی آن‌ها، قواعد این موافقت‌نامه را رعایت و نظام حقوقی خود را با آن هماهنگ کنند. ایران نیز به عنوان عضو ناظر این سازمان از این قاعده مستثنی نیست و می‎بایست با ایجاد هماهنگی با قواعد این موافقت‌نامه در حوزه‌های خدماتی که قصد آزادسازی آن‌ها را دارد، سازوکارهای مناسب را جهت عضویت کامل ایجاد کند. موضوع اصلی این مقاله، بررسی یکی از بحث برانگیزترین قوانین بانکی ایران یعنی قانون عملیات بانکی بدون ربا مصوب 1362 دررابطه با الحاق به سازمان جهانی تجارت است. این مطالعه به بررسی جامع موافقت‎نامه گاتس و قانون عملیات بانکی بدون ربا پرداخته و به این نتیجه دست یافته است که الگوی بانکداری اسلامی تجویزشده در قانون مذکور، مغایرتی با اصول و تعهدات این موافقت‎نامه ندارد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله بانکداري بدون ربا و آزادسازي خدمات بانکي در سازمان جهاني تجارت