مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث

مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث

… دانلود …

مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث :

تعداد صفحات :33

حدیث در میان مسلمانان همواره از جایگاه مهمی برخوردار بوده زیرا پس از قرآن کریم، دومین منبع و خاستگاه فکری مسلمانان و همچنین تنها واسط میان آنان و سنت معصومان است. از سوی دیگر، میان‌رشته‌ای‌بودن دانش حدیث اقتضا می‌کند که رابط آن را با دانش‌های مرتبط بررسی کنیم. در این میان، دانش کلام یکی از دانش‌هایی است که ارتباط وثیقی با دانش حدیث دارد زیرا راویان و مؤلفان کتاب‌های حدیثی هریک قالب فکری خاصی دارند که بر اساس آن به حدیث می‌نگرند. در این میان، باورهای کلامی نقش بسزایی در شکل‌گیری قالب فکری افراد دارد لذا بررسی تأثیر باورهای کلامی بر حوز حدیث ضروری است و بدین‌ترتیب، مقصد اصلی پژوهش‌های حدیثی یعنی نقد و فهم حدیث را بهتر می‌توان سامان‌دهی کرد. نوشتار حاضر پاسخ این پرسش را بررسی می‌کند: آیا باورهای کلامی بر حوز حدیث تأثیر گذاشته است؟ در صورت مثبت‌بودن پاسخ، آیا این تأثیر سلبی بوده یا علاوه‌ بر آن، تأثیر ایجابی هم داشته است؟ با این بررسی روشن شد که باورهای کلامی آثار سلبی گوناگونی از خود در سند ومتن حدیث بر ‌جای گذاشته است که حاکی از لزوم توجه به تأثیر باورهای کلامی بر حدیث است.

اینک شما با جستجوی مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله رهيافتي بر تأثير باورهاي کلامي بر ارزيابي سند و متن حديث