مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا

مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا

… دانلود …

مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا :

تعداد صفحات :33

آثار ادبی و هنری مشترک که امروزه در جوامع علمی، فرهنگی و هنری به‌ویژه در مجامع دانشگاهی رشد فزاینده داشته است، اهمیت دارد. مسئله مفهوم و شرایط تحقق اثر مشترک در نظام‌های حقوقی مختلف وجوه اشتراک و افتراق دارد. این نوشتار با مطالعه تطبیقی مسئله مزبور در نظام‌های حقوقی ایران و ایالات متحده آمریکا به این نتیجه دست­ یافته است که اثر مشترک در حقوق ایران صرفاً ناظر به آثاری است که سهم پدیدآورندگان مختلف در اثر ­تفکیک‌نشدنی است. حال آنکه در حقوق آمریکا، در موردی که سهم پدیدآورندگان انفکاک‌شدنی بوده، ولی به یکدیگر وابسته‌اند، نیز تحقق اثر مشترک ممکن است. همین امر موجب تفاوت بنیادین در مصادیق اثر مشترک در دو نظام حقوقی است. در هر حال، در هر دو نظام حقوقی قصد مشارکت در زمان خلق اثر و تحقق عملی مشارکت از شرایط تحقق اثر مشترک است. البته در حقوق آمریکا قصد «شناخته‌شدن به‌عنوان پدیدآورنده مشترک» نیز علاوه بر قصد مشارکت، لازم ­است.

اینک شما با جستجوی مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله مفهوم و شرايط تحقق اثر مشترک ادبي و هنري در نظام حقوقي ايران و آمريکا