مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي

مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي

… دانلود …

مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي :

تعداد صفحات :13

شناخت فرآیند نفوذ آب در خاک برای طراحی‌، افزایش راندمان آبیاری، کاهش تلفات آب و مدیریت بهینه مصرف آب ضروری است. هدف از این مطالعه، بررسی تغییرات زمانی ضرائب معادله نفوذ کوستیاکف-لوئیز به عنوان یکی از پرکاربردترین معادلات تجربی نفوذ آب در خاک است. در این مطالعه، 16 نوبت آبیاری متوالی طی یک فصل زراعی ذرت دانه‌ای در 8 آزمایش با استفاده از روش بیلان حجم تحلیل شد. آزمایش‌ها در مزرعه‌ای واقع در مشکین دشت کرج با بافت لومی و به روش آبیاری جویچه‌ای به طول 120 متر انجام شد. نتایج نشان داد به جزء در آبیاری اول، تغییرات زمانی معنی‌داری بین مقادیر متوسط و مقادیر ضرائب معادله نفوذ کوستیاکف-لوئیز در هر نوبت آبیاری در طول فصل زراعی وجود نداشت. به­طوری­که حداکثر خطای محتمل حدود 5% بدست آمد. پارامترهای نفوذ نسبت به تغییرات دبی حساس بوده و تأثیر دبی بر آن‌ها غیرخطی است. بررسی میزان تأثیر تغییرات دبی ورودی بر پارامترهای نفوذ نیازمند مطالعات تکمیلی است.

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

مقاله بررسي تغييرات زماني ضرائب نفوذ آب در خاک در آبياري جويچه اي