مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام)

مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام)

… دانلود …

مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام) :

تعداد صفحات :24

مکان­یابی فعالیتی است که در آن قابلیت­ها و توانایی­های یک منطقه خاص از نظر وجود زمین مناسب و کافی، و مرتبط‌بودن آن با کاربری­های دیگر شهری و روستایی برای انتخاب مکانی مناسب جهت کاربری مورد نظر تجزیه و تحلیلشود. انتخاب یک موقعیت مکانی از بین موقعیت­های موجود نیازمند شناخت و ارزیابی دقیق مناطق، با به‌کارگیری مدل­ها و ابزارهای مناسب است. در این پژوهش، میزان تطابق مکان­یابی­های انجام‌گرفته با معیارها و ویژگی­های ژئومورفیک منطقهبررسی شد و مهم ترین هدف، شناسایی وضعیت استقرار مراکز نظامی موجود در منطقه و تجزیه و تحلیل شرایط محیطی و معرفی مکان مناسب برای احداث مراکز نظامی است. در این تحقیق روش مطالعه، توصیفی- تحلیلی است که با به‌کارگیری سیستم‌ اطلاعات جغرافیایی (GIS) مناطق مرزی جنوب استان ایلام در مکان­یابی مناسب برای احداث مراکز نظامیبا به‌کارگیری برخی معیارهای ژئومورفیک و انسانی منطقه ارزیابی شده است. بنابراین، فن‌ AHP در نرم‌افزار GIS به‌کار گرفته شد و پراکنش فضایی مراکز نظامی در منطقه مشخص شد. نتایج تحقیق نشان می­دهد، 74 درصد از مراکز نظامی موجود در منطقه در پهنه سرزمینی مناسبی قرار دارد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام) با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مقاله تحليل ملاحظات ژئومورفولوژيکي در مکان‌يابي مراکز نظامي (مطالعه موردي: جنوب استان ايلام) دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.