مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي

مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي

… دانلود …

مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي :

تعداد صفحات : 32

یکی از رهیافت‌های مؤثر برای همراستا کردن طرح‌های توسعه فناوری اطلاعات با اهداف و استراتژی‌های سازمانی و نیز برنامه‌ریزی هدفمند در استفاده از منابع مرتبط با فناوری اطلاعات، پیاده‌سازی معماری سازمانی است. با وجود اهمیت بسیار زیاد پروژ‌ه‌های معماری سازمانی برای شرکت‌ها، متأسفانه دیده شده است، به‌دلیل وجود مشکلاتی، پروژه‌های معماری سازمانی در زمان تعیین‌شده یا با هزینه پیش‌بینی‌شده نتوانسته‌اند به انجام برسند. این پژوهش به بررسی و کشف مشکلات اجرای معماری سازمانی می‌پردازد. در این راستا با به‌کارگیری روش‌شناسی فراترکیب و روش‌شناسی کیو، به‌دنبال استخراج عوامل مهم اشاره شده در ادبیات و شناخت ذهنیت مجریان و خبرگان درباره‌ی مشکلات اجرای معماری سازمانی هستیم. بر این اساس بعد از مطالعه ادبیات موضوع به‌وسیله روش‎شناسی فراترکیب و مصاحبه با چند تن از خبرگان معماری سازمانی نمونه کیو انتخاب شده است. این نمونه در دو طبقه اصلی شامل(فهم و مدیریت معماری سازمانی و مدل کردن سیستم‌های پیچیده) و پنج زیرطبقه(مشکلات مدیریتی، مشکلات مفهومی و معنایی، کمبود منابع، پیچیدگی و مشکلات مربوط‌به ارائه) قرار گرفت. تحلیل عاملی کیو نشان داد، می‌توان شش الگوی ذهنی متمایز را میان مشارکت‌کنندگان پژوهش درمورد بررسی مشکلات معماری سازمانی شناسایی کرد که(770/70) درصد از واریانس کل را تبیین کردند. این شش الگوی ذهنی به‌ترتیب با نام‌های “مدیریت‌گرایان”، “کنترل‎کنندگان هوشیار”، “پیچیده‌نگران”، “معماران همکار”، “تحلیل‌گران” و در پایان “معماران دقیق” نام‎گذاری شد. اهمیت و اولویت‌بندی مشکلات شناسایی‌شده براساس الگوهای ذهنی است. این شش الگوی ذهنی در انتهای مقاله براساس تئوری‌های موجود و به‌صورت جزئی‌تر تفسیر شده‌اند.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله شناسايي و بررسي مسائل و مشکلات معماري سازماني در شرکت‌هاي منتخب ايراني: پژوهشي ترکيبي