مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟) جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران

مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
 جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران

… دانلود …

مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران :

تعداد صفحات :36

مطالعه و درک ساختارهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع عصر آهن، یکی از جنبه‌های مهم مطالعات باستان شناسی این دوره به شمار می‌رود. تاکنون پژوهشهای باستان شناختی عصر آهن ایران تا حدّ زیادی به مطالعه و مقایسه گونه شناختی یافته‌های حاصل از کاوش در گورستان‌های این دوره پرداخته و کمتر توجّهی به مطالعه و بازسازی جنبه‌های گوناگون ساختارهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع این دوره شده است. آگاهیهای باستان شناختی ما از عصر آهن ایران تا حدّ زیادی برپایه کاوش در گورستانهای این دوره استوار است و در این میان، توجّه چندانی به داده‌های ارزشمند محوطه‌های استقراری نشده است. بیشتر پژوهشگران تا به امروز مردمان عصر آهن ایران را جوامعی فاقد ساختارها و نهادهای سازمان یافته اداری و سیاسی تلقّی نموده و به صِرف شمار اندک محوطه‌های استقراری مردمان این دوره را دامدارانی کوچرو معرّفی نموده‌اند. مطالعه، تفسیر و تحلیل یافته‌های حاصل از کاوش در محوطه‌های استقراری این دوره در مرکز فلات ایران، افقی نوین درباره حضور نهادهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و وجود سازمان یافتگی‌هایی را در این میان بر ما آشکار ساخته است. کشف چند قطعه سفال خاکستری با نقش مهر استوانه‌ای در کنار شواهدی چون مهرها، توکن‌های گچی، خمره‌های بزرگ سفالی و بقایای پلمپ در خمره در میان انباری و فضاهایی با کاربری ویژه در محوطه‌های بزرگ و مهم استقراری عصر آهن، شواهدی از سازمان یافتگی‌های اقتصادی ـ اجتماعی به ویژه در ارتباط با امور کشاورزی و فعّالیّت‌های مربوط به آن در اختیار قرار می‌دهد.

با سلام،محصول دانلودی مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران آماده ارائه به پژوهندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران و بررسی کامل هدایت میشوید
مقاله شواهدي از نهادهاي اقتصادي ـ اجتماعي (؟)
جوامع عصر آهن در مرکز فلات ايران