مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند

مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند

… دانلود …

مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند دارای 0 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند :

تعداد صفحات : 0

هدف : بررسی نقش و جایگاه نیتریک اکساید (NO) در سیستم غیر آدرنرژیک غیر کولینرژیک عروق کرونر بزرگ گوسفند.
طرح : مطالعه آزمایشگاهی.
نمونه‌ها : تعداد شانزده عدد قلب تازه گوسفند 10-8 ماه.
روش : بلافاصله بعد از کشتار گوسفند، قلب از بدن حیوان جمع‌آوری گردید و با قرار دادن آن در محلول کریس و در مجاورت یخ به سرعت به آزمایشگاه منتقل گردید. حلقه‌های ایزوله به طول 3-2 میلیمتر از عروق کرونر بطن چپ تهیه و سپس در حمام بافت به صورت معلق قرار داده شد تا کشش ایزومتریک عضلانی آن ثبت شود. حمام بافت حاوی محلول کربس 37 درجه سانتیگراد بود که اکسیژن به همراه 5 درصد گاز کربنیک دائما در آن جریان داشت. در یک گروه آزمایشی استیل کولین به غلظت 10×5 مولار در محیط حاوی حلقه ایزوله اضافه گردید.
برای بررسی نقش نیتریک اکساید در انبساط عروقی ابتدا عضو مورد آزمایش به مدت 10 دقیقه در مجاورت یک مهارت کننده تولید نیتریک اکساید، نیتروآرژینین متیل استر (L-NAME) قرار داده شد و پس از آن استیل کولین با غلظت قبلی به محیط آزمایش اضافه گردید. علاوه بر اینها اثرات اسید آمینه ال-0 آرژینین (L-arg) به عنوان پیش ساز NO بر روی بافتهای تحت درمان با استیل کولین و L-NAME مورد مطالعه قرار گرفت.
تجزیه و تحلیل اماری : آزمون استیودنت t.
نتایج : نتایج نشان داد که استیل کولین باعث یک انقباض موقت و گذرا و سپس انبساط طولانی مدت در بافت عضلانی جدار عروق شد. در حالی که استفاده از نیتروآرژینین متیل استر در محیط آزمایش به طور معنی‌داری (P
نتیجه‌گیری : نتایج این تحقیق حاکی از آن است که اولا اندوتلیوم عروق کرونر بزرگ گوسفند حاوی سیستم غیر ادرنرژیک غیر کولینرژیک با واسطه NO می‌باشند که فعالیت آن سبب انبساط عروقی و افزایش جریان خون در این شریانها می‌شود. ثانیا این نتایج می‌تواند موید نظریه‌ای باشد که اعلام داشته استیل کولین دارای گیرنده‌های متفاوت در عروق کرونر می‌باشد.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند وارد صفحه فروش فایل دانلودی مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مقاله نيتريک اکسايد به عنوان ميانجي سيستم غير آدرنژيک غير کولينرژيک در عروق کرونر گوسفند