روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان

روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان

… دانلود …

روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بيماريهاي پستان ايران

تعداد صفحات :14

مقدمه: علی رغم شیوع نسبتا بالای لنف ادم در مبتلایان به سرطان پستان ایرانی، به علت عدم دسترسی به ابزاری بومی سازی شده، برآورد دقیقی از وضعیت کیفیت زندگی این بیماران و ابعاد مهم این اختلال ارایه نشده است. این مطالعه با هدف اعتبارسنجی و بومی سازی نسخه فارسی «مقیاس تاثیر لنف ادم بر زندگی» ابزاری جهت اندازه گیری میزان اختلال کیفیت زندگی آنان طراحی شد.روش بررسی: پرسشنامه LLIS حاوی 18 گویه در سه خرده سنجش جسمانی، روانی- اجتماعی و عملکردی می باشد. پس از ترجمه پرسشنامه به روش Forward- Backward، مراحل مختلف روان سنجی آن انجام شد. پرسشنامه تایید شده توسط 200 نفر از مبتلایان به لنف ادم ناشی از سرطان پستان و 200 نفر از همان بیماران بدون لنف ادم تکمیل شد. با استفاده از تحلیل عاملی تاییدی و اکتشافی همسویی سوالات پرسشنامه ترجمه شده جهت اندازه گیری پیامد مشابه با پرسشنامه اصلی بررسی شد و گروه بندی خرده سنجش ها مورد بررسی قرار گرفت.نتایج: در روش تحلیل عاملی تاییدی، با استفاده از شاخص های اندازه گیری شده یعنی CFI و RSMA مقادیر قابل قبولی محاسبه شد که موید این مساله بود که پرسشنامه ترجمه شده با 18 گویه آن برازندگی مناسبی دارد. نتایج تحلیل عاملی اکتشافی جهت تعیین چیدمان مناسب گویه ها موید طبقه بندی سه خرده سنجش پرسشنامه LLIS انگلیسی بود ولی گویه مربوط به سابقه عفونت به جای خرده سنجش جسمانی، در خرده سنجش عملکردی طبقه بندی می شد.نتیجه گیری: یافته های این مطالعه موید این مساله است که علی رغم پایایی و روایی نسبتا مناسب نسخه فارسی پرسشنامه «مقیاس تاثیر لنف ادم بر زندگی» در مبتلایان به لنف ادم دست ناشی از سرطان پستان، دسته بندی سوالات خرده سنجش ها نیاز به بازنگری و انجام تغییراتی در کددهی و دسته بندی دارد که پس از کسب اجازه از طراحان محترم ابزار، در نسخه بومی سازی شده قابل اعمال می باشد.

كلید واژه: لنف ادم، کیفیت زندگی، تحلیل عاملی، تاییدی، اکتشافی، مقیاس تاثیر لنف ادم بر زندگی

اینک شما با جستجوی روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان وارد صفحه فروش فایل دانلودی روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

روايي عاملي نسخه فارسي پرسشنامه LLIS (مقياس تاثير لنف ادم بر زندگي) در مبتلايان به لنف ادم ناشي از سرطان پستان