معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي

معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي

… دانلود …

معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آينه ميراث

تعداد صفحات : 21

گلشن راز، اثر محمود شبستری، یکی از مهم ترین و موجزترین منظومه های عرفانی است. این مثنوی که نزدیک به هزار بیت در بحر هزج مسدس محذوف سروده شده، به سبب اهمیت بسیار و اختصار آن در ادبیات عرفانی، توجه شارحان را به خود جلب کرده و شروح بسیاری بر آن نوشته شده است؛ یکی از آنها شرح گلشن راز احمدبن موسی رشتی استادی، و از دانشوران قرن نهم و شاگرد شمس الدین مغربی بود. در این اثر که از نمونه های نثر ساده دوره تیموری است، تقریبا همه ابیات گلشن راز، به استثنای چند بیت، شرح شده است.پژوهش حاضر به بررسی و معرفی این شرح می پردازد و ویژگی های محتوایی و سبکی و نسخه های موجود آن را معرفی می کند. همچنین در این پژوهش، برخی از بیت های این شرح با شرح های لاهیجی و الهی اردبیلی مقایسه شده تا کاستی ها و مزیت های آن مشخص شود.

كلید واژه: گلشن راز، شیخ محمود شبستری، احمدبن موسی رشتی استادی، محمد لاهیجی، الهی اردبیلی

اینک شما با جستجوی معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي وارد صفحه فروش فایل دانلودی معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

معرفي و بررسي شرح گلشن راز احمدبن موسي رشتي استادي