تريپلوييدي در آبزيان

تريپلوييدي در آبزيان

… دانلود …

تريپلوييدي در آبزيان دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تريپلوييدي در آبزيان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تريپلوييدي در آبزيان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تريپلوييدي در آبزيان :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي فناوري هاي نوين در علوم

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

امروزه دستکاری کروموزومی گونههای مختلف آبزیان یک روش مفید در بهبود ویژگیهای ژنتیکی ماهیان میباشد.القای تریپلوییدی یکی از روشهای موثر برای تولید ماهیان عقیم و روشی اقتصادی برای عقیمسازی در مقیاس تجاری میباشد. تریپلوییدی رایجترین شکل پلیپلوییدی است و به موجوداتی گفته میشود که دارای سه سری کروموزوم همولوگ باشند.تریپلوییدی با استفاده از تیمارهای شوک انجام میشود که باعث جلوگیری از تقسیم میوز ثانویهی تخم در مدت کوتاهی بعد از لقاح میشود. این تیمارها بر اساس دما، فشار یا شوکهای شیمیایی است. به دلیل اینکه ماهیان تریپلویید دارای یک سری کروموزوم اضافه هستند، سلولهای جنسی نمیتوانند به درستی تقسیمات میوزی را انجام دهند، در نتیجه، این ماهیان از لحاظ ژنتیکی عقیم میباشند. در این مقاله، مروری بر مکانسیم القای تریپپلوییدی، روشهای تولید و تعیین سطح پلوییدی خواهیمداشت.

پژوهشگر گرامی فایل کامل تريپلوييدي در آبزيان با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل تريپلوييدي در آبزيان دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.