تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند

تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند

… دانلود …

تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش ملي تربيت بدني و علوم ورزشي

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

هدف از انجام تحقیق حاضر، تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند می باشد. آزمودنی های این تحقیق نیمه تجربی شامل 30نفر از زنان سالمند سالم، با میانگین سن (5/9±63/9)، میانگین قد (5/1±160/6 سانتیمتر) و میانگین وزن (5/4±68/9 کیلوگرم) بود. مداخله مورد نظر در تحقیق شامل 6 هفته طب فشاری نقاط شن من (HT70 یا نقطه 7 قلب) بود که توسط آزمودنی ها در منزل با نظارت و پیگیری روزانهمحقق، انجام می شد. جهت ارزیابی کیفیت خواب، از پرسشنامه کیفیت خواب پیتزبورگ استفاده شد. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از آزمونهای t وابسته و مستقل انجام شد. یافته های تحقیق نشان داد که یک دوره ماساژ نقاط فشاری بر کیفیت خواب ایستا و پویای زنان سالمند، تاثیرمعنی داری ندارد (P=0/54).

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير ماساژ نقاط فشاري بر کيفيت خواب زنان سالمند