بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها

بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها

… دانلود …

بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها :

بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها

فرمت فایل: ورد – Word و قابل ویرایش

تعداد صفحات: 21

سهم روشنایی از كل مصرف الكتریسته خصوصاً در زمان اوج مصرف چشمگیر است به عنوان مثال در ایران حدود درصد از كل انرژی مصرفی و حدود تا درصد از مصرف پیك صرف تأمین روشنایی می‎شود. در دو دهه اخیر پس از ظهور لامپ‎های كم‎مصرف تعداد زیادی از دولت‎ها و شركت‎های تأمین‎كننده انرژی، با مشاهده فاصله قابل ملاحظه هزینه احداث تأسیسات تولید و شبكه‎های برق‎رسانی و هزینه نسبتاً كم جایگزینی لامپ‎های رشته‎ای با كم‎مصرف، تا درصد از بهای لامپ‎ها را به صورت یارانه پرداخت نموده‎اند. با جایگزینی لامپ‎های مذكور می‎توان با هزینه احداث و تولید یك كیلووات حدود كیلووات از ظرفیت تولید و كیلووات از ظرفیت شبكه توزیع برق صرفه‎جویی كرد.

در كشورهای غربی با اینكه ظاهراً مشكلی برای تولید انرژی الكتریكی وجود ندارد، لامپ‎های كم‎مصرف جانشین لامپ‎های معمولی گردیده و با پیك‎سایی مناسب و در نتیجه كاهش سرمایه‎گذاری برای احداث نیروگاه‎ها سود زیادی بدست آمده است. (كاهش آلودگی محیط زیست نیز از فواید جنبی این جایگزینی است)

فواید جایگزینی لامپ كم‎مصرف با لامپ رشته‎ای و لامپ مهتابی :

ـ انرژی مصرفی در لامپ كم‎مصرف حدود درصد لامپ‎های رشته‎ای است.

ـ طول عمر متوسط لامپ‎های رشته‎ای حدود ساعت و طول عمر لامپ‎های كم‎مصرف ساعت است (حدود برابر طول عمر لامپ‎های رشته‎ای)

ـ لامپ كم‎مصرف در مقابل تغییرات ولتاژ برق ورودی حساس نیست ( با ولتاژ تا ولت بدون تغییر محسوس در كیفیت نور كار می‎كند)

ـ افزایش ولتاژ در طول عمر لامپ كم‎مصرف اثر چندانی ندارد ولی در لامپ رشته‎ای باعث كم شدن طول عمر آن می‎شود.

ـ میزان نوردهی لامپ كم‎مصرف و لامپ رشته‎ای تقریباً برابر است.

ـ افت نوردهی لامپ كم‎مصرف در اواخر عمر به مراتب كمتر از لامپ رشته‎ای است.

ـ لامپ‎های كم‎مصرف در اثر كار گرم نمی‎شوند، درمقابل سرما و تغییرات درجه حرارت مقاوم بوده (تا درجه زیر صفر به خوبی كار می‎كند) و در اثر ریزش باران نمی‎شكند

ـ ضریب قدرت لامپ كم‎مصرف / ولی در لامپ مهتابی / می‎باشد.

ـ مصرف انرژی الكتریكی لامپ كم‎مصرف درصد كمتر از لامپ مهتابی است.

ـ عمر لامپ كم‎مصرف حدود درصد بیشتر از لامپ مهتابی است.

ـ لامپ كم‎مصرف نیازی به اتصالات متعدد نداشته و حجم لامپ مهتابی را ندارد.

توصیه هایی درموردانتخاب لامپ مناسب

هنگام خرید لامپ توجه داشته باشیم كه لامپ‎های رشته‎ای معمولی بیش از 3 برابر لامپ‎های فلورسنت معمولی مهتابی و حدود 5 برابر لامپ‎های كم‎مصرف برق مصرف می‎كنند. عمر لامپ‎های رشته‎ای نیز كه حدود 1000 ساعت است، بسیار كمتر از لامپ‎های مهتابی و یا لامپ‎های كم‎مصرف می‎باشد.

بطور كلی لامپ‎های مهتابی وكم‎مصرف برای كار یا مطالعه مناسب‎تر از لامپ‎های معمولی هستند و در خانه می‎توان تركیبی از دو لامپ آفتابی و مهتابی كم‎مصرف استفاده كرد.

انتخاب لامپ و میزان نور آن بستگی به نوع فعالیتی كه انجام می‎دهیم دارد. باید دانست كه برای انجام كار به خصوص اگر كار ظریفی انجام می‎دهیم، نور بیشتری مورد نیاز است تا سایه روشن‎ها بهتر دیده شوند و سرعت دید افزایش یابد. از این گذشته سن افراد نیز در نوری كه استفاده می‎كنند مؤثر است، افراد مسن نیاز به نور بیشتری دارند. لازم به ذكر است كه در اغلب این موارد بهتر است به جای افزایش روشنایی سقف، از نورهای موضعی چراغ مطالعه، آباژور، و… استفاده كرد.

بطور كلی اگر مبنای خود را یك میانگین بگیریم، بنا بر محاسبات انجام شده، بهترین نور برای هر متر مربع و در یك فضای عادی با رنگ‎آمیزی معمولی، حدود 10 وات است، بنابراین یك سالن 20 متری را می‎توان با دو لامپ 100 وات یا 3 لامپ 60 وات رشته‎ای و یا دو لامپ 18 وات كم‎مصرف روشن كرد.

لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم
با سلام،محصول دانلودی بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها و بررسی کامل هدایت میشوید

بررسی لامپ های کم مصرف و ضرورت و مزایای آنها