تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي

تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي

… دانلود …

تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنگره بين المللي جامع حقوق ايران

تعداد صفحات : 6

چکیده مقاله:

هر آنچه از رفتارها و ویژگی های هر فرد که در قلمرو اختصاصی انسان قرار می گیرد و برای عموم آشکار نیست و فرد، نظارت دیگران به آن را نمی پسندد، حریم خصوصی تلقی می گردد. این حریم یکی از ارزشمند ترین مفاهیم نظام حقوقی اسلام است که ارتباط تنگاتنگی با کرامت انسانی دارد و مقتضای کرامت انسان آن است که حوزه های حریم شخصی وی محترم شمرده شود و خدشه وارد شدن به هر یک از حوزه های خصوصی فرد، جسمانی، ارتباطی، مکانی و … منافی کرامت انسانی او خواهد بود؛ به همین جهت در آیات متعددی از قرآن کریم و روایات معصومین علیهم السلام بر رعایت حریم خصوصی اشخاص تاکید شده است. این پژوهش به این نتیجه رسیده است که هر چند واژه حریم خصوصی در آیات و روایات به کار نرفته است، اما این حریم در آموزه های اسلامی با عناوینی هم چون ممنوعیت از تجسس، ممنوعیت از سوءظن و ممنوعیت از غیبت و … حریم خصوصی انسان را مورد حمایت قرارداده است.

اینک شما با جستجوی تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاملي در حريم خصوصي از منظر فقه و سنت اسلامي