نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي

نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي

… دانلود …

نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي دارای 32 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين کنفرانس بين المللي مطالعات اجتماعي فرهنگي و پژوهش ديني

تعداد صفحات :32

چکیده مقاله:

در این مقاله تلاش شده است با اشاره به زوایای سه گانه آموزه های دینی و به تبع آن آموزه های نبوی از تقدم آموزه های اخلاقی بر دیگر آموزه ها سخن گفته و از خدمت گذاری تمام گزاره های دینی برای اخلاق دفاع شود. نگارنده معتقد است این آموزه های اخلاقی هستند که بالاصاله مورد توجه بوده اند و پیامبر اسلام تلاش کرده است تا اعتقادات و تکالیف را معبر و دریچه ای برای استقرار جامعه اخلاقی قرار دهد و به بیان دیگر تکالیف نوعی ضمانت اجرایی برای اخلاقیات هستند و لذاست که باید دیگر دانش های دینی خود را با آموزه های اخلاق محک بزنند و متدینان و عالمان؛ دیگر گزاره ها و آموزه های دینی را با این گزاره ها فهم کنند. جامعه اسلامی در قرن اول و نهادهای مرجع در آن دروه زمانی ویژه اخلاق محور و اخلاق مدار بودندکه این روش و منهج با رحلت پیامبر دچار یک دگر دیسی معرفتی و رفتاری شد و به آن جا رسید که منجر به جابجایی دغدغه اصیل دین –اخلاق – با برخی دیگر از دغدغه ها گردید.

اینک شما با جستجوی نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي وارد صفحه فروش فایل دانلودی نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

نسبت سنجي اخلاق و تکليف در قرآن و آموزه ھاي نبوي