بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان

بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان

… دانلود …

بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش علمي پژوهشي علوم تربيتي وروانشناسي، آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي ايران

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

یکی از موضوعات اساسی که امروزه برخی از دانشآموزان را درگیر خود کرده بحث آسیبهای روانی و اجتماعی است که عدم توجه به این آسیبها اثرات سویی در بهداشتروانی و شکلگیری شخصیت اجتماعی دانشآموز خواهد داشت. هدف از انجام این پژوهش بررسی آسیبهای روانی و اجتماعی دانشآموزان است که با تمرکز بر نقش خانواده و گروه همسالان انجام شده است. مقاله بصورت مروری کار شده و روش تحقیق نیز کتابخانه ایست که در این روش، کتب، مقالات، نشریه و سایت های مرتبط با موضوع، جمع آوری و تحلیل شده اند. مقوله ی آسیب روانی و اجتماعی از انحرافات اجتماعی نشات میگیرند. به نظر میرسد نقش خانواده و گروه همسالان از سایر عوامل در بروز این انحرافات مهمتر جلوه می کند. گسسته شدن پیوندهای عاطفی بین اعضای خانواده، فقدان یکی از اعضا و عدم برآورده شدن نیاز های اقتصادی، عاطفی و روانی سبب بروز انحراف و آسیب می شوند. گروه همسالان نیز می توانند به سبب عدم آموزش برخی از مهارت ها از طرف خانواده و معلمان به دانشآموز، باعث آسیب روانی و اجتماعی شوند. در مقاله ی حاضر به مباحث فوق بطور مشروح پرداخته شده است. نتایج پژوهش حاکی از آن است که عدم وجود پیوندهای عاطفی مستحکم بین اعضای خانواده، عدم برقراری رابطهی مناسب والدین با فرزندان و کم توجهی به نیازهای آنها زمینه ی انحرافات را فراهم کرده و به دنبال آن سبب بروز آسیب شده است. از طرفی والدین و معلمان باید تلاش نمایند تا اطلاعات و مهارت های کافی در برخورد با گروه همسالان را در اختیار دانش آموزان و فرزندان خود قرار دهند که با افزایش سطح دانش و آگاهی دانشآموزان سبب خواهد شد کمتر دچار آسیب گردند. در انتها نیز پیشنهاداتی در مورد جلوگیری از بروز این آسیبها ارایه شده است.

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي آسيب هاي رواني و اجتماعي دانش آموزان با تمرکز بر نقش خانواده و همسالان