تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري

تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري

… دانلود …

تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنگره بين المللي عمران ، معماري و توسعه شهري

تعداد صفحات :9

چکیده مقاله:

درحال حاضر مقوله معماری پایدار و همگونی با طبیعت در جهان مطرح است. و این درحال است که ایرانیان با این مقولهآشنایی دارند، هم به لحاظ حفظ نمودن عناصر چهارگانه از آلودگی و مقدس شمردن طبیعت و هم به لحاظ احترام می -گذاشتن به طبیعت.طبیعت برای انسان جلوه گاه زیبایی ها و آرامش جسمی و روحی است و معمار ایرانی با در نظر گرفتن این حقیقت، بابکارگیری آن در ایجاد فضای معماری، آرامش معنوی و جسمی را در کنار همساز نمودن بنا با محیط پیرامون و اقلیممنطقه خود سعی خود را در راستای صرفه جویی در مصرف منابع انرژی و ذخیره مناسب آن با کنترل نور، باد و استفاده ازمصالح بومی ، بکار بندد. معماری پایدار همان اصول معماری ایرانی است که به فراموشی سپرده شده است که می توان بابهره گیری از این اصول منطبق با معماری معاصر رویکرد جدیدی در معماری ایران ایجاد شود.در این مقاله با بیان مختصری از اصول معماری پایدار به تحلیل اقلیمی، کالبدی معماری منطقه سرد و ک وهستانی ازدیدگاه پایداری می پردازیم. و در آخر به یک راهکار اقلیمی با توجه به شرایط کنونی اشاره خواهیم کرد.

اینک شما با جستجوی عبارت تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
تعامل معماري ايراني با طبيعت جلوه اي از پايداري