مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما

مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما

… دانلود …

مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما :

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات :25

چکیده مقاله:

کنش های اجتماعی در جوامع مدرن با تغییرات ساختی و ساختاری نمودهای جدیدی یافته اند. کنش های متقابل اجتماعی که بر مبنای تجربیات تاریخی و تجربه های زیسته ی انسان ها و به اشتراک گذاشتن این تجربیات در موقعیت های مختلف برسازی می شود، در شرایط تاریخی مختلف به اشکال متفاوتی دیده شده است. جنبش های اجتماعی، پدیده ی نوینی هستند که حکومت ها برای بقای خود حدودی را برای بروز آنها در جامعه مشخص می کنند و مردم قادر هستند تا مطالبات یا اعتراض های خود را در قالب جنبش های اجتماعی که کارکرد مثبتی هم برای دولت ها دارد، نشان دهند. جنبش دالایی لاما که در سده ی بیست و یکم مورد توجه قرار گرفت، از سال 1959 با حمله ی چین به تبت، مسیر خود را تغییر داد و در بسیاری موارد عنوان عرفان نوظهور به آن اطلاق شد. این مطالعه با هدف نشان دادن تاریخی بودن کنش های اجتماعی آغاز شد و سعی در پیدا کردن میزان انطباق یا انحراف لاماییسم از بودیسم داشت. به همین دلیل از شیوه ی تحلیل عناصر برای تحلیل داده های پژوهش استفاده شد و نتایج نشان داد که تبارهای اعتقادی لاماییسم در بودیسم ریشه دارد و پدیده ای خلق الساعه نیست. بلکه جنبشی اجتماعی است که دارای بنیان های تاریخی در دین کهن بودا است که در مسیر ارتباط با دنیای نوین، شیوه ی فعالیت خود را تغییر داده و تفسیرهای بودیسم پویا را ارایه داد.

پژوهشگر گرامی فایل کامل مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مطالعه ي جنبش اجتماعي به عنوان گونه اي از کنش تاريخي مطالعه ي موردي: جنبش دالايي لاما دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.