تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي

تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي

… دانلود …

تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله الكترونيك توليد گياهان زراعي

تعداد صفحات :26

به منظور بررسی اثر مصرف نیتروژن معدنی بر انتقال مجدد ماده خشک و نیتروژن جو بهاره در شرایط تنش کم آبی آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی با سه تکرار در سال 1391 در شرایط گلخانه اجرا شد. تنش کم آبی در سه سطح 35 درصد، 60 درصد و 85 درصد ظرفیت مزرعه ای و نیتروژن به شکل اوره در سه سطح 40، 80 و 120 کیلو گرم در هکتار بر روی ژنوتیپ EBYTW-11، جو بهاره اعمال گردید. نتایج نشان داد که میزان ماده خشک انتقال یافته از اندام های مختلف هوایی گیاه شامل ساقه، برگ پرچم، سایر برگ ها و پدانکل به دانه تحت تاثیر سطوح کود نیتروژن و تنش کم آبی قرار گرفت، به طوری که بیشترین مقدار ماده خشک مربوط به سایر برگ ها در تنش 60 درصد ظرفیت زراعی (تنش متوسط) با مصرف 40 کیلو گرم نیتروژن در هکتار بود. همچنین مشخص شد کارایی ماده خشک انتقال یافته از اندام های مختلف هوایی گیاه شامل ساقه، برگ پرچم و پدانکل به دانه نیز تحت تاثیر سطوح کود نیتروژن و تنش کم آبی قرار گرفت، بالاترین کارایی ماده خشک انتقال یافته به دانه مربوط به برگ پرچم در تنش شدید با مصرف 40 کیلو گرم نیتروژن در هکتار بود. تاثیر تنش کم آبی و مصرف نیتروژن در خصوص سهم ماده خشک انتقال یافته از ساقه و پدانکل معنی دار بود. به نظر می رسد در تنش شدید به دلیل زود رسی، تسریع پیری و ریزش برگ های پایینی، میزان ماده خشک بیشتری به سمت سنبله منتقل می شود. نتایج نشان داد زمانی كه گیاه در معرض كمبود نیتروژن در خاك باشد، كارایی انتقال مجدد نیتروژن از اندام های رویشی به دانه بیشتر می شود.

كلید واژه: انتقال مجدد، تنش کم آبی، جو بهاره، عملکرد دانه

اینک شما با جستجوی تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير مصرف نيتروژن بر انتقال مجدد ماده خشک و نيتروژن در جو بهاره تحت تنش کم آبي