ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي

ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي

… دانلود …

ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم و فنون نقشه برداري

تعداد صفحات : 14

حجم بالای داده یک مشکل عمده در وب کنونی به شمار می رود و از طرف دیگر هشتاد درصد داده های موجود نیز دارای بعد مکانی هستند. بنابراین مساله گرانباری اطلاعات در علوم اطلاعات مکانی نیز چالش برانگیز است. حجم گسترده داده و سرویس های موجود نیز هنگامی مفید است که برای کاربر قابل کشف شدن باشد. در ژئوپرتالها کاربران با مشکلاتی از قبیل انتخاب کلیدواژهای مناسب برای جستجو، چگونگی پرکردن اطلاعات فرم جستجو، انتخاب فیلترهای جستجوی مناسب، روالهای متفاوت جستجو در ژئوپرتالها و غیره که سبب سردرگمی آنها می شود مواجه می شوند. را ه حل های بسیار برای حل این مسائل ارائه شده است که اغلب سعی در افزایش توانایی جستجوگری بر اساس کلید واژه های ارائه شده از سوی کاربر تاکید داشته اند، اما همچنان این مشکلات و عدم همسانی ها در ژئوپرتالها وجود دارد. هدف این پژوهش ارتقای عملکرد جستجوگری ژئوپرتالها با افزودن مکانیسم بازیابی اطلاعات جدید در ژئوپرتال است. سیستم های توصیه گر روشی جدید در بازیابی و ارائه اطلاعات به کاربران هستند که روالی مجزا از مکانیسم های جستجوگری موجود در ژئوپرتالها ارائه می دهند. پژوهش حاضر در پی ترکیب سیستم های توصیه گر با ژئوپرتال است. در این صورت می توان نارسایی های موجود در ژئوپرتالها را از طریق ارائه آیتم های پیشنهادی بر اساس پروفایل کاربر و فراداده و استخراج ارتباطات بین آن ها کاهش دهد. در این راستا به منظور استخراج مشابهت های بین پروفایل کاربر و فراداده از هستی شناسی استفاده شده است. سیستم توصیه گر معناگرا بر پایه الگوریتم تجزیه مقادیر تکین (SVD) و تحلیل مشابهت معنایی جهت استخراج آیتم های اطلاعاتی مرتبط و حل مشکل شروع سرد طراحی شده است. برای پیاده سازی ژئوپرتال از پایگاه داده مکانی سازمان راهداری استفاده شده است و طراحی هستی شناسی نیز بر پایه مفاهیم مرتبط در این حوزه بوده است.

كلید واژه: سیستم های توصیه گر، ژئوپرتال، وب معنایی، مشابهت هستی شناسی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي وارد صفحه فروش فایل دانلودی ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

ارائه ژئوپرتالي مبتني بر سيستم هاي توصيه گر معنايي