تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ

تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ

… دانلود …

تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : متن شناسي ادب فارسي (مجله دانشكده ادبيات و علوم انساني اصفهان)

تعداد صفحات :25

محور بودن موضوع اخلاق در تحلیل های ساختاری کتاب فرج بعد از شدت، سبب نادیده گرفتن داستان های غنایی این کتاب شده است. در این مقاله تلاش می شود این داستان ها بر اساس الگوی پراپ، پژوهشگر روسی نقد و تحلیل شود. در ساختار داستان های غنایی این کتاب، مطابق با نظریه پراپ، وضعیت آغازین حکایت ها با موقعیت پایداری شروع می شود. سپس اولین نقش مایه در ساختار قصه، پیدا شدن قهرمان یا شر یا کمبود است. عنصر شر از نوع تهیدستی در یک چهارم داستان ها مشترک است و عامل حرکت دوم در داستان است. در حدود نیمی از داستان ها ضدقهرمان، وزیر یا خلیفه دربار است که به آسانی با مکارم اخلاقی خود به یاریگر یا بخشنده تبدیل می شود و این کار سبب کمرنگ شدن رنگ و هیجان داستان های غنایی کتاب می شود. نبودن شخصیت های حیوانی، فراانسانی، جن وپری و عناصر خارق العاده به حقیقت مانندی داستانها کمک کرده است. محوریت اخلاق در این کتاب سبب متداخل شدن نقش عناصری چون ضد قهرمان، یاریگر و بخشنده شده است. گره برخی از داستان ها بدون کنش یا تلاش زیادی باز می شود و این نتیجه ذهن ساده مولف و مخاطبان عصر مولف است.

كلید واژه: فرج بعد از شدت، داستان های غنایی، شخصیت، ساختار، ریخت شناسی، ولادیمیر پراپ

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ وارد صفحه فروش فایل دانلودی تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تحليل ساختاري داستان هاي غنايي ترجمه فرج بعد از شدت براساس ديدگاه هاي پراپ