اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus)

اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus)

… دانلود …

اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus) :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله علمي شيلات ايران (فارسي)

تعداد صفحات :16

این تحقیق با هدف بررسی تاثیر سطوح متفاوت نوکلئوتید جیره (واناژن) بر پارامترهای خونی و بیوشیمیایی سرم خون تاسماهی ایرانی ( Acipenser persicus) انجام گرفت. ماهیان با میانگین وزنی 42.37±2.12 گرم و میانگین طول 23.67±0.61 سانتی متر به 4 تیمار با سطوح متفاوت نوکلئوتید جیره (0، 0.25، 0.35 و 0.5 درصد) با سه تکرار با تراکم 12 ماهی در هر تانک تقسیم شدند. پس از 10 هفته غذادهی فاکتورهای خونی و بیوشیمیایی سرم خون اندازه گیری شد. در بین فاکتورهای خونی اندازه گیری شده گلوکز، تری گلیسیرید، کلسترول، هتروفیل و گلبول های قرمز تفاوت معنی داری را بین گروه های تغذیه شده با نوکلئوتید و گروه شاهد نشان دادند (p0.05). میانگین گلوکز سرم خون و هتروفیل خون با افزایش سطح نوکلئوتید جیره به ترتیب کاهش و افزایش معنی داری را نشان داد (p0.05). بالاترین و کمترین مقادیر کلسترول و تری گلیسرید به ترتیب متعلق به تیمارهای 0.25 و 0.35 بود. سایر فاکتورهای بررسی شده تفاوت معنی داری را بین گروه ها نشان ندادند. از این رو میتوان گفت با توجه به ظرفیت محدود برخی سلولها در سنتز نوکلئوتید، تهیه آن از منبع خارجی می تواند در مسیر سالوج برای تولید نوکلئوتید مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد و با افزایش سرعت تولید به ویژه در هنگام استرس، بهبود وضعیت سلامت و فیزیولوژی ماهی را منجر گردد.

كلید واژه: نوکلئوتید، فاکتورهای خونی، فاکتورهای بیوشیمیایی سرم خون، تاسماهی ایرانی (Acipenser persicus)

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

اثر نوکلئوتيد جيره بر پارامترهاي خوني و بيوشيميايي سرم خون تاسماهي ايراني جوان (Acipenser persicus)