مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان

مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان

… دانلود …

مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله دانشگاه علوم پزشكي مازندران (نامه دانشگاه)

تعداد صفحات :22

سابقه و هدف: فلج كنه ای بیماری نسبتا نادر و كشنده ای است كه توسط برخی از گونه های خونخوار كنه های ماده از خانواده Ixodidae به خصوص andersoni Dermacentor وIxodes scapularis ایجاد می شود. این بیماری كه با فلج شل حاد بالارونده مشخص می شود، به دلیل تظاهرات بالینی مشابه، معمولاً با سایر بیماری های نورولوژیك، بویژه سندروم گیلن باره، دچار تشخیص اشتباه می شود. هدف از این مقاله معرفی بیماری فلج كنه ای به منظور بالا بردن آگاهی و امكان تشخیص افتراقی با سایر نوروپاتی ها می باشد.مواد و روش ها: این مقاله یك مطالعه مروری غیر نظام مند می باشد كه جمع آوری اطلاعات مورد نظر از پایگاه های داده های علمی بین المللی شامل: Pub Med، Web of Science،Google Scholar، (ScienceDirect، Scopus) Elsevier، Lilacs و پایگاه های داده های داخلی شامل: سامانه دانش گستر بركت (barakatkns)، پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، كتابخانه پزشكی ایرانی (medlib)، بانك اطلاعات نشریات كشور (magiran)، مرجع دانش (civilica)، بدون محدودیت زمانی و زبانی و با استفاده از كلمات كلیدی گردآوری گردیده است.یافته ها: بیماری فلج كنه ای بیش تر در كودكان و دختران رخ می دهد. عامل ایجادكننده فلج كنه ای توكسین های موجود در بزاق كنه های خونخوار می باشد كه در هنگام خونخواری وارد بدن میزبان می شود و در صورت ادامه تغذیه كنه به مدت طولانی موجب نارسایی تنفسی و مرگ بیمار می شود. درمان بیماری به راحتی و با جداسازی كنه از روی بدن میزبان امكان پذیر است. علائم بهبود در فلج ایجاد شده توسط كنه معمولا طی 24 ساعت الی چند روز پس از جداسازی كنه نمایان می شود.استنتاج: یافتن كنه خونخورده در بیمار همراه با نشانه های فلج مهم ترین ویژگی تشخیصی بیماری است. ازآن جایی كه بیماری فلج كنه ای ناشی از توكسین می باشد بنابراین تجویز هر گونه آنتی بیوتیك در درمان بیماری موثر نمی باشد. هم چنین با توجه به تشخیص اشتباه بیماری در بیش تر موارد، افزایش آگاهی از بیماری در كاركنان بهداشت و درمان و نیز عموم مردم می تواند نقش قابل توجهی در پیشگیری از بیماری، تشخیص سریع، درمان آسان، جلوگیری از هزینه های اضافی آزمایشگاهی و در نهایت جلوگیری از مرگ بیمار داشته باشد.

كلید واژه: فلج كنه ای، فلج بالارونده، سندرم گیلن باره، andersoni Dermacentor، Ixodes scapularis

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان وارد صفحه فروش فایل دانلودی مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

مروري بر فلج كنه اي، عامل، علائم، تشخيص و درمان