اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز

اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز

… دانلود …

اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش در نشخوار كنندگان

تعداد صفحات : 24

سابقه و هدف: ویژگی های لاشه و کیفیت گوشت از معیارهای مهم تاثیرگذار بر تصمیم مصرف کنندگان برای خرید گوشت هستند. تاثیر افزودنی های باکتریایی بر ویژگی های کیفی گوشت تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته اند و این در حالی است که قابلیت این افزودنی ها برای تغییر در جذب اسیدهای چرب و متابولیسم لیپیدها در بدن در پژوهش های متعددی به اثبات رسیده است. لذا پژوهش حاضر با هدف بررسی تاثیرات پروبیوتیکی باکتریایی بر برخی ویژگی های لاشه و ویژگی های کیفی عضله بزغاله های نژاد مرخز، به عنوان یکی از نژادهای بومی کشور، به انجام رسید.مواد و روش ها: جیره آزمایشی بر مبنای نیازهای درج شده در انجمن ملی تحقیقات تنظیم گردید. پژوهش در قالب طرح کاملا تصادفی با دو تیمار و هشت تکرار با استفاده از 16 راس بزغاله نر نژاد مرخز به انجام رسید. بزغاله ها به مدت 119 روز با جیره آزمایشی تغذیه شدند. پروبیوتیک تجاری پری مالاک ترکیبی از چهار سویه باکتریایی Lactobacillus acidophilus (107 cfu/g×2.5)، L. casei(107 cfu/g×2.5)، Streptococcus faecium (107 cfu/g×2.5) و Bifidobacterium thermophilum(108 cfu/g×1.0) به صورت پودر خشک بوده و در پژوهش حاضر، طبق دستورالعمل شرکت سازنده، روزانه دو گرم در قالب دو عدد کپسول و پیش از نوبت خوراک دهی اول به هر دام در تیمار مربوطه خورانده شد. در پایان دوره آزمایش چهار بزغاله از هر تیمار کشتار و ویژگی های لاشه در ناحیه ران، شامل شاخص عضلانی بودن و نسبت عضله به استخوان، و ویژگی های کیفی گوشت در عضله biceps femoris، شامل ویژگی های فیزیکی، ترکیب شیمیایی و ترکیب اسیدهای چرب، مورد ارزیابی قرار گرفتند.یافته ها: نتایج نشان داد که به استثنای شاخص عضلانی بودن ناحیه ران، دیگر پارامترهای ارزیابی شده در رابطه با ترکیب بافتی ناحیه ران تحت تاثیر استفاده از پروبیوتیک باکتریایی در جیره بزغاله ها قرار نگرفتند. شاخص عضلانی بودن ناحیه ران در بزغاله های گروه کنترل به طور معنی داری بیش از گروه دریافت کننده پروبیوتیک باکتریایی بود. به علاوه مصرف این پروبیوتیک باکتریایی به استثنای شاخص های L* و hue angle، تاثیر معنی داری بر دیگر ویژگی های کیفی گوشت در عضله biceps femoris شامل pH، ضایعات شیرابه ای، ظرفیت نگه داری آب، کاهش وزن در اثر طبخ، فشار برشی و نیز ترکیب شیمیایی آن نداشت. بررسی ترکیب اسیدهای چرب نیز نشان داد که پروبیوتیک مورد استفاده در پژوهش حاضر قادر به القای هیچ گونه تغییر معنی داری در درصد اسیدهای چرب اشباع، اسیدهای چرب غیراشباع، اسیدهای چرب غیراشباع با یک و چند پیوند دو گانه و نسبت اسیدهای چرب n-3به n-6و درصد مجموع اسیدهای چرب مطلوب در عضله biceps femoris بزغاله های مرخز نبوده است.نتیجه گیری: بررسی تاثیر مصرف پروبیوتیک باکتریایی تجاری به وسیله بزغاله های مرخز نشان داد که پروبیوتیک باکتریایی مورد استفاده در این پژوهش به طور کلی توانایی ایجاد تغییری قابل ملاحظه در نسبت عضلات در ناحیه ران و ویژگی های کیفی گوشت را ندارد.

كلید واژه: اجزای ران، پروبیوتیک، ترکیب اسیدهای چرب، ترکیب شیمیایی گوشت، ویژگی های فیزیکی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز وارد صفحه فروش فایل دانلودی اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

اثر استفاده از پروبيوتيک تجاري پري مالاک بر ويژگي هاي کيفي گوشت در عضله Biceps femoris بزغاله هاي مرخز