بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني)

بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني)

… دانلود …

بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني) دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني) :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مطالعات جامعه شناختي ايران

تعداد صفحات : 20

خشونت اجتماعی یکی از معضلات اصلی هر جامعه ای است. در این مقاله به بررسی علل خشونت علیه زنان شهر نورآباد ممسنی و علت تحمل خشونت توسط آنان پرداخته شده است. هدف از این طرح شناخت عوامل موثر بر خشونت شوهران علیه زنان است. روش تحقیق پیمایشی است. از بین زنان شهر 375 نفر به روش ترکیبی خوشه ای و تصادفی ساده پرسشنامه 30 گویه ای را پرکردند. متغیر وابسته خشونت علیه زنان و متغیرهای مستقل درآمد، داشتن فرزند، جنسیت فرزندان، استفاده از وسایل ارتباط جمعی و نوع آن، مالکیت خانه، نوع خانه، اشتغال و اعتقاد به مشاور است و متغیرها از نظریه های منابع، فمینیسم و دیدگاه صاحب نظرانی چون کالینز، لرنر، مارشال، مارکس، انگلس، چیل بدست آمد. از روشهای آماری توصیفی چون توزیع فراوانی و آمار استنباطی چون ضریب همبستگی پیرسون، تحلیل واریانس یک طرفه، آزمون تی تست، جهت تجزیه و تحلیل استفاده شده است. نتایج نشان داد بیشترین نوع خشونت کلامی و روانی وکمترین نوع جنسی است. بین متغیرهای اعتقاد مردان به مشاور، نوع وسیله ارتباط جمعی مورد استفاده و خشونت علیه زنان رابطه است اما رابطه ای بین، استفاده از وسایل ارتباط جمعی، نوع منزل، تعداد و جنسیت فرزندان، در آمد زنان، اعتقاد زنان به مشاور، با خشونت نیست. 58.6 درصد از زنان بیان کردن با به دنیا آمدن فرزندان خشونت شوهران کاهش پیدا کرده است. 51.9 درصد از زنان علت تحمل خشونت را بخاطر حمایت از فرزند و آینده آن و تنها 3 درصد هم وابستگی اقتصادی به همسر را بیان کردند.

كلید واژه: خشونت علیه زنان، وسایل ارتباط جمعی، اشتغال، درآمد

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني) وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني) شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي عوامل موثر بر خشونت خانگي عليه زنان و علت تحمل خشونت توسط آنان (مطالعه موردي: شهر نورآباد ممسني)