مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر

مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر

… دانلود …

مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات گياهان دارويي و معطر ايران

تعداد صفحات : 8

امروزه با وجود تمام پیشرفت های علمی در زمینه طب و داروشناسی و تولید روزافزون داروهای شیمیایی، طب سنتی و به دنبال آن نام گیاهان دارویی بسیار مهم و قابل توجه است. گیاه مرزنجوش (Origanum majorana L.) در طب سنتی ایران به عنوان یک ماده ضد اضطرابی و تسکین دهنده معرفی شده است. مطالعه حاضر تحقیقی است که بر روی اثر ضد اضطرابی این گیاه در موش صحرایی نر صورت گرفته و با دیازپام مقایسه شده است. در این مطالعه، به گروه های مختلف (30 سر موش در شش گروه) موش های صحرایی نر نژاد ویستار با شرایط سنی و وزنی برابر، عصاره مرزنجوش با دوزهای (400، 200، 100) میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن و دیازپام با دوز 1.2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن و دی متیل سولفوکساید به عنوان دارونما با حجم برابر و به گروه ششم سالین، 30 دقیقه قبل از ارزیابی اثر تسکینی و ضد اضطرابی با استفاده از ماز صلیبی شکل (Elevated plus maze) به صورت داخل صفاقی تزریق شد. نتایج حاصل از پژوهش حاضر بیانگر افزایش معنی دار مدت خواب القاء شده با کتامین و همچنین افزایش معنی دار مدت زمان سپری شده در بازوهای باز در گروه تیمار با دوزهای 400 و 200 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن عصاره بود. ولی مشخص شد که عصاره گیاه مرزنجوش در دوز 200 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن نسبت به دیازپام با دوز 1.2 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن معنی دار بوده و دارای اثرات تسکینی و ضد اضطرابی می باشد.

كلید واژه: مرزنجوش (.Origanum majorana L)، ضداضطرابی، دیازپام، ماز صلیبی شکل (Elevated plus maze)

پژوهشگر گرامی فایل کامل مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل مطالعه اثر ضداضطرابي عصاره گياه مرزنجوش (.Origanum majorana L) در مقايسه با ديازپام در موش صحرايي نر دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.