شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت

شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت

… دانلود …

شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشگر (مديريت) (Journal of Industrial Strategic Management)

تعداد صفحات : 17

نیاز به پیشرفت از جمله عوامل موثر در توسعه است و تلاش برای تامین این نیازها موجب می شود که سازمان به سمت توسعه سوق یابد. در این میان سنجش عملکرد سازمان ها، یکی از قوی ترین ابزارهای مدیریتی است که می توان به کمک آن، اطلاعات مورد نیاز از وضعیت سازمان را به دست آورد. در این مقاله مدل ارزیابی عملکرد مبتنی بر کارت امتیازی متوازن که شامل چهار وجه (مالی، مشتری، فرایندهای کسب و کار داخلی و یادگیری و رشد) می باشد به همراه تحلیل شبکه ای (ANP) و منطق فازی (Fuzzy)، مورد استفاده قرار می گیرد. در این خصوص برای ارزیابی عملکرد، در مرحله اول چشم انداز، استراتژی های گروه صنعتی ماموت و شاخص های مرتبط با هر کدام از مناظر کارت امتیازی متوازن مشخص می گردد. در مرحله دوم با استفاده از نظر نخبگان وزن شاخص ها، وجوه کارت امتیازی متوازن و استراتژی ها بر اساس تحلیل شبکه ای و به صورت فازی تعیین می گردد. در مرحله سوم بر اساس نظر نخبگان این گروه به هر شاخص امتیاز داده می شود، و در مرحله آخر بر اساس وزن های محاسبه شده و امتیازات شاخص ها، شاخص ها اولویت بندی می شوند و عملکرد سازمانی گروه صنعتی ماموت اندازه گیری می شود. مدل پیشنهادی برای ارزیابی عملکرد سازمانی گروه صنعتی ماموت در سال 1392 به کار گرفته شد و عملکرد این واحد 75 درصد محاسبه و ارزیابی گردید.

كلید واژه: ارزیابی عملکرد، کارت امتیازی متوازن، فرایند تحلیل شبکه ای، منطق فازی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت وارد صفحه فروش فایل دانلودی شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

شناسايي و اولويت بندي شاخص هاي ارزيابي عملکرد سازماني با رويکرد تلفيقي BSC_Fuzzy ANP: مطالعه موردي گروه صنعتي ماموت