تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387)

تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387)

… دانلود …

تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387) :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : معماري و شهرسازي آرمان شهر

تعداد صفحات : 13

علی رغم سابقه دیرینه خردمندی و دانایی محوری در فرهنگ غنی فارسی (توانا بود هر که دانا بود)، ولی پیشگامی چندانی در این زمینه در عصر حاضر وجود ندارد. دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی مهمترین مراکز تولید دانش و فن آوری می باشند و مجلات علمی پژوهشی نقش بسزایی در انتشار خلاقیت ها، نوآوری ها و یافته های علمی ایفاء می نمایند. بنابراین در این پژوهش، یکی از نشریات علمی- پژوهشی- نشریه معماری و شهرسازی آرمان شهر- مورد بررسی واقع شده است. روش تحقیق پژوهش، توصیفی- تحلیلی است و با هدف بررسی و تحلیل مقاله های مجله معماری و شهرسازی آرمان شهر از ابتدای انتشار تا شماره 10 این نشریه (بهار و تابستان 1392) با استفاده از 8 متغیر «رتبه علمی مولفین»، «مشارکت نهادهای علمی- تخصصی»، «سهم موضوعی مقالات»، «مدت زمان پذیرش مقالات»، «منابع و ماخذ»، «روش ها و تکنیک های مورد استفاده»، «تفکیک مقالات بر حسب منبع استخراجی» و «مشارکت گروه های علمی- تخصصی» انجام شده است. جمع آوری اطلاعات از طریق استخراج اطلاعات 143 مقاله چاپ شده در 10 شماره مجله انجام گردیده است. نتایج نشان می دهند بیشترین سهم از مقالات را نویسندگان کارشناسی ارشد دارا بوده اند. در همه موضوع ها، در نگارش مقاله، گرایش به کارهای گروهی بوده است و 82.51 درصد از مقاله ها دارای بیش از یک نویسنده هستند. 69.81 درصد از کل مقالات را دانشگاه های تهران (بالاترین درصد) به خود اختصاص داده اند. بعلاوه بیشترین سهم موضوعی در این مقالات به معماری (32.16 درصد) و کمترین سهم به هنرهای کاربردی و برنامه ریزی منطقه ای اختصاص دارد. در مجموع از 2971 منبع، 42.4 درصد از منابع فارسی و 57.6 درصد از منابع لاتین می باشند. در بررسی کیفی روش های تحقیق می توان گفت اکثر روش های مورد استفاده در این مقالات توصیفی- تحلیلی می باشد. همچنین کمترین زمان برای پذیرش مقالات 17 روز و بیشترین مدت زمان حدود 14 ماه و به طور میانگین زمان پذیرش مقالات حدود 4 ماه و 18 روز بوده است. البته این نشریه برای جلوگیری از طولانی شدن فرآیند بین پذیرش و چاپ مقالات، تعداد مقالات برای چاپ در هر شماره مجله را تا حدود 2 برابر (حدود 30 مقاله در هر شماره) افزایش داده است.

كلید واژه: تحلیل کمی و کیفی، مجله معماری و شهرسازی آرمان شهر، تولید علم، مجله علمی، دانشگاه علم و صنعت ایران

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

تحليل کمي و کيفي مقاله هاي مجله معماري و شهرسازي آرمان شهر از ابتداي انتشار تاکنون (92-1387)