شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره

شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره

… دانلود …

شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : زن در فرهنگ و هنر (پژوهش زنان)

تعداد صفحات :18

عزالدین مناصره از شعرای برجسته معاصر فلسطینی است که در حوزه شعر مقاومت و فلسطین با طرح مضامینی نو در حوزه نقد با ارائه آرای خود جایگاه خاصی در ادب معاصر یافته است. حضور شخصیت های سنتی، به ویژه شخصیت های مونث اسطوری و فولکلوریک، در شعر وی از بسامد بالایی برخوردار است و شاعر تحت تاثیر عوامل فرهنگی، سیاسی، و اجتماعی، با هنرنمایی خاص، در القای مفاهیم مورد نظر از آن الهام گرفته است. اسطوره ها و نمادهای به کار گرفته شده در شعر مناصره، بیشتر ملی، عربی، و بومی اند و صبغه مذهبی کم رنگی در آن ها دیده می شود. او بیشتر از اسطوره هایی بهره می گیرد که بیانگر پایداری و هویت و میراث ملی اند؛ همانند: زرقاء یمامه، مریم، و جفرا. این مقاله، که به روش توصیفی – تحلیلی است، به بیان مفهوم اسطوره و بررسی و تحلیل شخصیت های اسطوره ای زنانه، که منشا بومی و ملی و نیز اسطوره هایی که منشا دینی و یونانی دارند، می پردازد. بنابراین، هدف از نگارش این مقاله بررسی و تحلیل شخصیت های اسطوره ای و نمادین زن و تنوع آن در شعر مناصره است.

كلید واژه: اسطوره، شخصیت زن، شعر فلسطین، عزالدین مناصره، نماد

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

شخصيت هاي اسطوره اي و نمادين زن، در شعر عزالدين مناصره