اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني

اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني

… دانلود …

اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه مديريت ورزشي و رفتار حركتي

تعداد صفحات :9

مقدمه و هدف: پژوهشگران و مربیان اعتقاد دارند که نوع جهت دهی کانون توجه افراد می تواند تاثیر فوری بر اجرای آن ها داشته باشد. هدف این تحقیق، بررسی اثر کانون توجه مربوط و نامربوط و سطح مهارت بر دقت سرویس تنیسی والیبال تحت شرایط فشار روانی است.روش شناسی: این تحقیق از نوع نیمه تجربی است که به صورت میدانی انجام می شود. 60 دانشجوی دختر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با دامنه سنی 18 تا 30 سال، شرکت کننده در درس تربیت بدنی (2) که همگی راست دست و با تکنیک صحیح سرویس تنیسی والیبال آشنا بودند، به روش نمونه گیری در دسترس به عنوان شرکت کننده در این تحقیق مشارکت کردند. شرکت کننده ها بعد از مشخص شدن اضطراب صفتی، با سیاهه SCAT و حذف افراد دارای اضطراب صفتی بالا و پایین، به منظور متجانس کردن افراد شرکت کننده، به دو گروه 30 نفری کانون توجه مربوط و نامربوط تقسیم شدند. دقت سرویس آزمودنی ها با استفاده از آزمون ایفر اندازه گیری، و برای ایجاد شرایط فشار روانی از روش مقایسه مجازی استفاده شد.یافته ها: نتایج آزمون تی مستقل، نشان می دهدکه بین نمرات آزمودنی ها، به تفکیک توجه مربوط و نامربوط تفاوت معنادار آماری وجود دارد (p<0.05). و میانگین نمرات دقت سرویس آزمودنی ها با توجه به کانون توجه مربوط (M=24.87±2.35) و نامربوط (M=31.87±2.85) است.بحث و نتیجه گیری: در این تحقیق وقتی از افراد خواسته می شود توجه مربوط به تکلیف داشته باشند آن ها سعی می کنند حرکات خود را به صورت گام به گام کنترل کنند در مقابل، توجه نامربوط به تکلیف به افراد اجازه می داد فرآیندهای خودکار و ناهوشیار حرکات را کنترل کنند، در نتیجه منجر به اجرای موثرتری می شد.

كلید واژه: توجه مربوط و نامربوط، دقت سرویس والیبال، فشار روانی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني وارد صفحه فروش فایل دانلودی اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

اثر توجه بر دقت سرويس واليبال در شرايط فشار رواني