بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل

بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل

… دانلود …

بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم غذايي و تغذيه

تعداد صفحات : 14

مقدمه: شکرخام، کریستال ساکارزی است که به وسیله لایه نازکی از شربت که درجه خلوص پایینی دارد محصور شده است. شکرخام نیشکری به عنوان پرمصرف ترین ماده اولیه در صنعت قند و شکر از اهمیت بسزائی برخوردار می باشد. هدف از این پژوهش بررسی و مقایسه کیفی شکرهای خام نیشکری موجود در بازار صنعت قند کشور به منظور تاثیر در عملکرد و کنترل فرایند تصفیه بود.مواد و روش ها: این تحقیق به بررسی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی همچون میزان ساکارز، خاکستر، اینورت، شدت رنگ، pH، ضریب شکست، نشاسته و دکستران شکرهای خام مختلف داخلی و وارداتی می پردازد. لازم به ذکر است که در این پژوهش برای اولین بار در کشور میزان دکستران در نمونه های مختلف شکرخام نیشکری موجود در ایران تعیین گردید.یافته ها: نتایج آزمایش بیانگر این بود که نمونه های شکرخام وارداتی دارای درصد ساکارز بالاتر، اما میزان اینورت، رنگ، خاکستر و دکستران پایین تری نسبت به نمونه های داخلی بودند که می تواند بخش قابل توجهی از هزینه های تصفیه را کاهش داده و شکر سفیدی با کیفیت بالاتر به وجود آورد ولی میزان نشاسته در نمونه های وارداتی به غیر از نمونه برزیلی A و برزیلی E بالاتر از نمونه های ایرانی بود.نتیجه گیری: نمونه ها شکرخام برزیلی به دلیل دارا بودن میزان ساکارز بالاتر و ناخالصی کمتر جهت تولید شکر سفید با کیفیت پیشنهاد می گردد.

كلید واژه: اینورت، خصوصیات فیزیکوشیمیایی، دکستران، ساکارز، شکرخام نیشکری

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي و مقايسه خصوصيات کيفي موثر بر فرآيند تصفيه در شکرخام وارداتي و توليد داخل