بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن

بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن

… دانلود …

بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : گياه و زيست بوم

تعداد صفحات :12

در این تحقیق تاثیر تغییر در غلظت های نیتروژن معدنی (نیترات و آمونیوم) و آلی (اوره) در شرایط نور محدود (1500 لوکس) و عدم هوادهی (محدودیت دی اکسید کربن) بر رشد و وضعیت رنگیزه ای (کاروتنویید) در جلبک سبز Scenedesmus sp. مورد بررسی قرار گرفته است. نمونه از شالیزارهای استان گلستان (گرگان) جمع آوری شده، پس از تخلیص، در شرایط نوری 1500 لوکس به صورت مستمر و غلظت های 2 و 5 و 10 میلی مولار اوره، 5 و 10 میلی مولار نیترات، و 1و 2 میلی مولار آمونیوم قرار گرفت. از تلقیح دی اکسید کربن به نمونه در طول آزمایش خودداری گردید. در هر مورد رشد (بر اساس کدورت سنجی) و وضعیت رنگیزه ای (به صورت در زیوه و در شیشه) سنجش گردید. نتایج نشان داد که رشد در محیط نیترات (به طور کلی) با لاتر می باشد. به کارگیری نیتروژن آلی (اوره) در روزهای نخست و غلظت های 5 و 10 میلی مولار به خصوص در روزهای نخست سبب بروز تنش در نمونه می گردد. در شرایط نیتروژن معدنی، غلظت 10 میلی مولار نیترات رشد بیش تری را سبب گردیده است. به همین ترتییب رشد در شرایط کاهش آمونیوم (1 میلی مولار) بالاتر از افزایش آن (به حد 2 میلی مولار) می باشد. رنگیزه های کاروتنوییدی در محیط نیترات، تحت تاثیر غلظت های مختلف، تغییر کمی، معنی داری از خود نشان نمی دهند. به نظر می رسد که مکانیسم تراکمی فعال نمونه در شرایط محدودیت دی اکسید کربن، سبب حفظ بقای آن می گردد.

كلید واژه: تغذیه نیتروژنه، رشد، سندسموس، مکانیسم تراکمی دی اکسید کربن

پژوهشگر گرامی فایل کامل بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل بررسي تاثير محيط هاي مختلف نيتروژن بر بقا و رشد جلبک سبز Scendesmus sp در شرايط نور محدود و عدم تلقيح دي اکسيد کربن دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.