بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات

بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات

… دانلود …

بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فيزيولوژي محيطي گياهي (پژوهش هاي اكوفيزيولوژي گياهي ايران)

تعداد صفحات :13

یکی از روش های مقابله با بیماری بلاست مرکبات، مبارزه شیمیایی می باشد که با توجه به هزینه های سنگین تهیه سموم و اثرات سوء سموم روی محیط زیست محققان تمایل به یافتن روش های کم هزینه تر و همچنین فاقد اثرات سوء بر محیط زیست دارند، در نتیجه شیوه مبارزه ای که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از ترکیبات طبیعی باکتری کش می باشد که برخی از این ترکیبات در عصاره گیاهان دارویی بومی یافت می شود. در این تحقیق، چند روش مختلف عصاره گیری گیاهان دارویی و کاربرد آن ها در ممانعت رشدی باکتری عامل بلاست مرکبات مورد بررسی قرار گرفته است. این گیاهان دارویی شامل ریحان (Ocimum basilicum)، پونه (Mentha pulegiu)، رزماری (Rosmarinas officinalis)، اسطوخودوس (Lavanduia anyustifolia)، آویشن (Thymus persicus) و گزنه (Urtica Dioica) می باشد. اثر این عصاره ها در میزان وسعت هاله بازدارندگی در محیط کشت Nutrient Agar در مقابله با باکتری بیماری زا با یکدیگر و در مقابل سم اکسی کلرور مس و آنتی بیوتیک تتراسایکلین اندازه گیری و مورد مقایسه قرار گرفت. در نهایت بهترین روش جهت بدست آوردن عصاره گیاهی بازدارنده تر، ابتدا روش تحلیلی سپس خیساندن و کلونجر و در آخر جوشاندن همراه با هم زدن بود؛ میانگین بالاترین میزان بازداری به ترتیب مربوط به گیاهان پونه، نعناع، آویشن، اسطوخودوس، گزنه، رزماری و در نهایت آنتی بیوتیک و سم اکسی کلرور مس بود. کاربرد این عصاره ها به صورت پاشش در سطح باغ مرکبات نیز اجرا شد و سبب کاهش شدت بیماری شد، اما تفاوت محسوسی بین انواع عصاره ها در میزان بازدارندگی در سطح باغی مشاهده نشد.

كلید واژه: آویشن، اسطوخودوس، پونه، رزماری، عصاره گیری، کنترل بلاست مرکبات، گزنه، نعناع

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي تاثير عصاره چند گياه دارويي بر کنترل بيماري بلاست مرکبات