منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران

منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران

… دانلود …

منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران دارای 48 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : رفاه اجتماعي

تعداد صفحات :48

مقدمه: با عنایت به تاكیدات برنامه پنجم توسعه بر رشد اقتصادی از طریق بهره وری و كاهش نابرابری، رابطه منابع رشد اقتصادی (نسبت به كارگیری عوامل و بهره وری) و توزیع درآمد در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت و سعی گردید به سوالاتی از قبیل این كه آیا رشد حاصل از بهره وری عوامل، منجر به توزیع متعادل درآمد می شود؟ آیا با تغییر سهم نسبی نیروی كار از تولید، دریافتی نیروی كار هم جهت با آن تغییر نموده و توزیع درآمد بر اساس آن تغییر می یابد؟ و این كه رشد اقتصادی با اتكا به كدام عامل تولیدی، توزیع متعادل درآمد را سبب می شود؟ پاسخ داده شود.روش: با تحلیل وضعیت موجود و مروری بر مطالعات صورت گرفته، از مدل تصحیح خطا و الگوهای با وقفه متغیر وابسته برای اطلاعات سری زمانی (1386ـ1353) استفاده شده است.یافته ها: این مطالعه نشان می دهد كه كاركرد سیستم توزیع درآمد بر اساس سهم نسبی عوامل از تولید نمی باشد. نقش تعیین كننده سرمایه در نوسانات تولید سبب شده، علاوه بر بهره وری سرمایه، منافع و رشد حاصل از ارتقای بهره وری سایر عوامل تولید و به طور كلی بهره وری كل عوامل تولید در اختیار گروه های با در آمد بالا قرارگیرد و بهبود در وضعیت نیروی كار صرفا از طریق ایجاد و افزایش اشتغال ونه از طریق ارتقای بهره وری نیروی كار صورت گیرد. علاوه براین رشد مبتنی بر سرمایه در سازو كار و ساختار موجود توزیع درآمد، سبب توزیع متعادل درآمد گردیده كه این موضوع با مطالعات قبلی صورت گرفته در این خصوص مطابقت دارد.نتایج: رشد مبتنی بر بهره وری با عنایت به تاكیدات برنامه پنجم توسعه بر اساس مكانیزم و ساختارهای موجود، نابرابری توزیع درآمد را افزایش داده، كه این موضوع هم راستا با دیگر هدف محوری این برنامه مبنی بر كاهش فاصله دهك ها و گروه های درآمدی نبوده و لزوم اصلاح فرآیند و ساختارهای موجود به ویژه در زمینه بازار كار و سرمایه را مورد تاكید قرار می دهد.

كلید واژه: بهره وری، توزیع درآمد، منابع رشد، نسبت عوامل

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران وارد صفحه فروش فایل دانلودی منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

منابع رشد اقتصادي و توزيع درآمد در ايران