پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia

پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia

… دانلود …

پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تاكسونومي و بيوسيستماتيك (مجله پژوهشي علوم پايه دانشگاه اصفهان)

تعداد صفحات :10

مطالعات مقایسه ای تکوین گل، صفات جدیدی را برای بررسی های تبارشناختی فراهم می آورد. چنین مطالعاتی در درک بهتر تکامل گل در زیرتیره های تیره باقلاییان مفید واقع شده است. با وجود این، اهمیت داده های تکوینی برای ارزیابی موقعیت سیستماتیکی گونه های مختلف یک جنس تاکنون نشان داده نشده است. در همین راستا، هدف از پژوهش حاضر، ارایه مسیر تکوینی گل در گونه ابریشم مصری (Caesalpinia gilliesii (Hook).Dietr) به عنوان عضوی از زیرتیره ارغوان و مقایسه آن باتکوین گل در سایر گونه های بررسی شده این جنس است. بدین منظور، جوانه های گل در سنین متفاوت جمع آوری شدند و در تثبیت کننده FAA تثبیت شدند. پس از 24 ساعت، نمونه ها شسته شدند و پس از فلس زدایی در اتانول 70 درصد، آبگیری آن ها در محلول اتانول 95 درصد ادامه یافت. رنگ آمیزی نمونه ها در محلول 0.5 درصد نیگروزین در اتانول خالص انجام شد. نتایج نشان می دهد که تفاوت بین مسیرهای تکوینی گل در گونه های مختلف جنس Caesalpinia برجسته است و عمدتا در مراحل ابتدایی نمو ظاهر می گردد. در گونه C. gilliesii تمامی حلقه ها با روندی تک جهتی آغازش می یابند، به استثنای گلبرگ ها که با الگوی دوجهتی ظاهر می گردند. الگوهای متفاوت آغازش کاسبرگ از جمله حالت مارپیچی، متمایل به حلقه ای و تک جهتی تغییریافته در سایر گونه های Caesalpinia گزارش شده است. بر خلاف سایر گونه های مطالعه شده از این جنس، هم پوشانی در زمان آغازش حلقه های مختلف گل در گونه ابریشم مصری قابل مشاهده است. الگوی تک جهتی آغازش و هم پوشانی در زمان آغازش حلقه ها ویژگی های پیشرفته ای هستند که گونه ابریشم مصری را از سایر گونه های مطالعه شده Caesalpinia متمایز می سازد.

كلید واژه: ابریشم مصری، آغازش تک جهتی، تکوین گل، هم پوشانی

اینک شما با جستجوی عبارت پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
پژوهش تکوين گل در ابريشم مصري (Caesalpinia gilliesii (Hook). Dietr) و مقايسه آن با ساير گونه هاي Caesalpinia