نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II

نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II

… دانلود …

نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : افق دانش

تعداد صفحات :5

اهداف: دیابت منبع استرس افراد مبتلا به این بیماری است. استرس ناشی از دیابت اثرات منفی روانی زیادی دارد. هدف این پژوهش تعیین نقش تیپ شخصیتی D در تاثیر استرس بر HbA1c و ترشح کورتیزول بود.روش ها: در این مطالعه همبستگی که به صورت گذشته نگر طی سال های 1390 و 1391 در جامعه زنان مبتلا به دیابت نوع II عضو مرکز تحقیقات دیابت شهر یزد انجام شد، 80 نفر به روش نمونه گیری خوشه ای چندمرحله ای انتخاب شدند و پرسش نامه های مقیاس افسردگی، اضطراب و استرس و تیپ شخصیتی D را تکمیل کردند. سپس با انجام آزمایش خون به صورت ناشتا تاثیر استرس و تیپ شخصیتی بر HbA1c و میزان کورتیزول سنجش شد. داده ها با نرم افزار آماری SPSS 18 و با آزمون های ضریب همبستگی پیرسون و تحلیل رگرسیون گام به گام مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.یافته ها: استرس با تیپ شخصیتی، کورتیزول و HbA1c؛ و تیپ شخصیتی با کورتیزول و HbA1c؛ و همچنین کورتیزول با HbA1c همبستگی معنی دار داشت. بر اساس نتایج تحلیل رگرسیون، عامل استرس به تنهایی (p= 0.001) و به همراه تیپ شخصیتی (p= 0.001) بر HbA1c تاثیر داشت. همچنین عامل استرس به تنهایی(p= 0.002) و به همراه تیپ شخصیتی(p= 0.001) بر میزان کورتیزول موثر بود. مقیاس استرس و تیپ شخصیتی، 0.312 واریانس HbA1cو 0.28 واریانس کورتیزول را تبیین کردند.نتیجه گیری: استرس و تیپ شخصیتی با میزان کورتیزول سرم و HbA1c رابطه دارند و تیپ شخصیتی در جهت افزایش تاثیر استرس بر بیماران دیابتی عمل می کند.

كلید واژه: دیابت ملیتوس نوع II، شخصیت، هموگلوبین گلیکوزیله

پژوهشگر گرامی فایل کامل نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II با تنظیمات کامل و دقیق آماده مطالعه و بررسی شما می باشد شما با دانلود فایل نقش تيپ شخصيتي در تاثير استرس بر هموگلوبين گليکوزيله و کورتيزول در زنان ديابتي نوع II دیگر نیاز به ویرایش اساسی در داخل فایل را ندارید برای مشاهده بخشی از متن فایل بر روی دکمه “توضیحات بیشتر ” در پایین این متن کلیک کنید.