مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي)

 مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي)

… دانلود …

مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي) :

مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در علوم محیطی از صفحه 145 تا 158 منتشر شده است.
نام: مكان یابی دفن مواد زائد جامد شهری با استفاده از GIS و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) (مطالعه موردی شهر گیوی)
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مكان یابی
مقاله مواد زائد جامد
مقاله محل دفن
مقاله AHP
مقاله GIS

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مواد زائد جامد، جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان بوده و تولید انواع این زایدات در كمیت و كیفیت های مختلف یكی از مهم ترین معضلات زیست محیطی عصر حاضر است. آلودگی های هوا، آب و خاك ناشی از عدم مدیریت صحیح و عدم انتخاب جایگاه مناسب جهت دفن پسماند مشكلاتی را برای محیط زیست شهروندان ایجاد می كند. به همین علت جهت كاهش پیامدهای منفی پسماندها استفاده از ابزارها و فناوری های مناسب ضروی می باشد. یكی از بخش های مهم در مدیریت مواد جامد شهری، یافتن مكان مناسب جهت دفن زباله است. این تحقیق با هدف تعیین مكان های مناسب دفن پسماند شهری شهر گیوی مركز شهرستان كوثر با استفاده از GIS و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی اجرا شده است. در این مطالعه پارامترها، معیارها و ضوابط انتخاب مكان های مناسب برای دفن بهداشتی مانند زمین شناسی، راه های دسترسی، وضعیت لرزه خیزی منطقه، نقشه شیب، نقشه كاربری اراضی، فاصله از مراكز شهری و روستایی، نقشه خاك منطقه، نقشه شبكه هیدروگرافی و آب های زیرزمینی و جهت باد غالب شناسایی گردیدند. استانداردهای مختلف از جمله استانداردهای مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت كشور و تجربیات جهانی شناسایی، و ارزیابی گردیدند. سپس با استناد به ضوابط و استانداردهای ملی و جهانی و با اعمال فاكتورهای محدود كننده با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) مكان های مناسب در سطح شهرستان تعیین گردیدند. به منظور تلفیق لایه ها و اخذ نتایج ازمنطق بولین استفاده شد. با انجام بازدیدهای میدانی از میان مكان های مناسب، چهار مكان برای مقایسه و ارزیابی از طریق فرایند تحلیل سلسله مراتبی مشخص شدند كه نهایتا با انجام مطالعات دقیقتر بر روی مكان های انتخاب شده و اعمال وزن های مناسب به هر یك از مكان ها، مكان هایی انتخاب گردید. به طوری كه با استفاده از تلفیق منطق بولین در نرم افزار GIS و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (AHP) دو محل دفن نهایی با ترتیب اولویت بندی برای دفن زباله های شهر گیوی تعیین گردید.

اینک شما با جستجوی عبارت مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي) وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
مقاله مكان يابي دفن مواد زائد جامد شهري با استفاده از GIS و فرآيند تحليل سلسله مراتبي (AHP) (مطالعه موردي شهر گيوي)