مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي

 مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي

… دانلود …

مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي :

مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1387 در بیماریهای عفونی و گرمسیری ایران از صفحه 39 تا 42 منتشر شده است.
نام: فراوانی هپاتیت A و E در پرسنل نظامی
این مقاله دارای 4 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هپاتیت روده ای
مقاله هپاتیت A و E
مقاله بالغین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قربانی غلامعلی
جناب آقای / سرکار خانم: علویان سیدموید
جناب آقای / سرکار خانم: لرگرددزفولی نژاد محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: هپاتیت ویروسی با منشا مدفوعی- دهانی مسوول موربیدیته و مورتالیته بالا در دنیا است هر چند هرگز باعث هپاتیت مزمن نمی شود. دو ویروس هپاتیت A و E دو علت هپاتیت ویروسی با منشا روده ای می باشد و آب وسیله اصلی در انتقال این دو ویروس می باشد. هدف از این مطالعه بررسی وضع ایمنی بالغین نظامی نسبت به این هپاتیت A و E می باشد.
روش كار: بررسی حاضر یك مطالعه مقطعی است كه در تعداد 800 نفر از پرسنل نظامی در سال 1385 در تهران انجام شد. از تمامی پرسنل مقدار 5 تا 10 سی سی نمونه خون اخذ و آزمایش شد. اندازه گیری آنتی بادی از نوع IgG و HEV به وسیله الیزا (Diapro, Italy EIA) و آنتی بادی از نوع IgG و IgM بر ضد هپاتیت A به وسیله Abbott, Meat-axsym system انجام گرفت.
تجزیه و تحلیل آماری با استفاده از نرم افزار برنامه SPSS 13 انجام شد و از تست t مستقل (Man Whitney) و یا آزمون مجذور كای استفاده شد.
یافته ها: 800 نفر، همگی مرد، در مطالعه وارد شدند. میانگین سنی آنها 19±1 سال بود.
تعداد (%11) 9 نفر آنتی بادی ضد HEV از نوع IgG مثبت و آنتی بادی IgG بر ضدهپاتیت A در (%977) 781 مثبت بود.
آنتی بادی از نوع IgM بر ضد هر دو ویروس در تمام افراد منفی بود. هیچكدام از افراد سابقه هپاتیت نداشتند. متغیرهای دموگرافیك با آنتی بادی هپاتیت A و E ارتباط معنی دار نداشت.
نتیجه گیری: هپاتیت با منشای روده ای و عوارض ان یك خطر برای بالغین و نیروهای نظامی است. در این مطالعه بیشتر از %97 در مقابل هپاتیت A ایمن و %98 نسبت به هپاتیت E حساس بودند لذا واكسیناسیون بر ضد هپاتیت A‌ درحال حاضر برای بالغین در ایران لازم نمی باشد ولی با توجه به حساس بودن افراد در مقابل هپاتیت E و تا دست یابی به واكسن موثر برای آن، باید درموقع مسافرت استفاده از آب بهداشتی را آموزش داد.

عنوان محصول دانلودی: مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي
یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود مربوط به مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي را در ادامه مطلب ببینید
مقاله فراواني هپاتيت A و E در پرسنل نظامي