طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم»

طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم»

… دانلود …

طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم» دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم» کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم»،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم» :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهشنامه انتقادي متون و برنامه هاي علوم انساني

تعداد صفحات : 20

آنا آخماتووا، شاعر سده بیستم روسیه، در اشعار خود به جلوه های مختلف وطن و پایداری پرداخته است. وضعیت اجتماعی دوره حیات شاعر در روسیه از عوامل تاثیرگذار در آثار و زندگی اش بود که در اشعارش بازتاب ویژه ای داشته است. در اشعار آخماتووا، تاریخ روسیه در دوره حکومت استالین منعکس و طنین وطن از مضمون های خاص اشعار او شده است؛ به طوری که، بدون وطن، عشق، خانواده، و زندگی برای او معنا نداشت. سرنوشت غم انگیز او با سرنوشت تلخ کشورش در دوران «حکومت وحشت» استالین پیوند خورده بود. در آثار او، انعکاس زندگی پرمشقت و پرفراز و نشیب وی، به عنوان یک زن، آشکارا قابل مشاهده است. در این مقاله منظومه «رکوییم» (Requiem)، یکی از مشهورترین آثار شاعر، بررسی شده است. در این منظومه عناصر شعر حماسی و تغزلی با یک دیگر ادغام شده اند؛ در حالی که بازتاب سیمای زنانه شاعر نیز آشکارا دیده می شود؛ و حماسه با بار عاطفی ای که شاعر به پشتوانه روح زنانه خود به حوادث حماسی بخشیده است، به سبکی خاص و نو در ادبیات روسیه تبدیل شده است. حماسه در اشعار او با رنج و تنهایی، اما با مقاومت و امید، درهم آمیخته است.

كلید واژه: ادبیات پایداری، آنا آخماتووا، زن، وطن، «رکوییم»

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم» وارد صفحه فروش فایل دانلودی طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم» شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

طنين وطن در اشعار آنا آخماتووا بررسي و تحليل منظومه «رکوييم»