بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي

بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي

… دانلود …

بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي :

و وزارت است. این دو نهاد و دیدگاه های وابسته به آن ها، رویکرد وزارت محور به نمایندگی از وزرا و طرف داران آن ها و رویکرد امارت محور با محوریت امرا و حامیان شان، هدایت گر جریان های سیاسی و اجتماعی عصر تیموری بوده اند. در این میان نقش مولفان دوران تیموری در توصیف، تفسیر، و تبیین دو گفتمان مذکور حائز اهمیت است. از جمله این افراد، در جبهه گفتمان امارت محور، می توان به مولانا شرف الدین علی یزدی اشاره کرد. با بررسی های انجام شده در خصوص اثر وی، ظفرنامه، و با استفاده از ابزار زبان شناختی نورمن فرکلاف در سطح توصیف، می توان خط مشی یزدی در مورد گفتمان امارت محور را دریافت. در ظفرنامه شاخص های گفتمان امارت محور نظیر نظامی گری و توجه به قوم ترک مورد تایید قرار گرفته و در مقابل گفتمان وزارت محور با شاخص وزارت و ایرانی گری به حاشیه رانده شده است. با توجه به نتایج به دست آمده، در سطح تبیین، علت حمایت شرف الدین از گفتمان امارت محور را می بایست شرایط سیاسی عصر تیمور دانست. از جمله این عوامل می توان به حضور شخص تیمور، در قالب فردی امیر، در حوادث سیاسی و توجه وی به عرصه نظامی گری اشاره کرد که زمینه ساز تقویت گفتمان امارت محور در برابر گفتمان وزارت محور گردید.

كلید واژه: گفتمان امارت محور، گفتمان وزارت محور، شرف الدین علی یزدی، ظفرنامه، تیموریان، نورمن فرکلاف

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسي و تحليل گفتمان امارت محور در ظفرنامه شرف الدين علي يزدي