تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي

تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي

… دانلود …

تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مجله ديابت و متابوليسم ايران (مجله ديابت و ليپيد ايران)

تعداد صفحات : 8

مقدمه: پروتئین متصل به اسید چرب سلول چربی (A-FABP) یکی از اعضای خانواده FABP است که نقش مهمی در تنظیم متابولیسم انرژی و التهاب دارد. هدف از انجام این پژوهش، بررسی تاثیر یک جلسه فعالیت ورزشی هوازی بر بیان ژن A-FABP بافت چربی موش های صحرایی دیابتی بود.روش ها: 20 سر موش صحرایی نر از نژاد ویستار با میانگین وزن 5±160 گرم پس از القای دیابت به طور تصادفی به 1 گروه کنترل و 3 گروه تمرینی تقسیم شدند (5 سر در هر گروه). گروه های تمرین برای یک نوبت با سرعت 20 متر در دقیقه به مدت 45 دقیقه روی نوارگردان دویدند. حیوانات در گروه های مجزا به ترتیب بلافاصله، 4 ساعت و 24 ساعت پس از فعالیت ورزشی بی هوش شدند و نمونه برداری از آنها انجام شد.یافته ها: بیان ژن A-FABP در گروه های بلافاصله و 4 ساعت پس از فعالیت ورزشی در مقایسه با گروه کنترل به طور غیرمعنی دار (به ترتیب، P=0.530 و P=0.060) پایین تر بود. با وجود این در مقایسه با گروه 24 ساعت پس از فعالیت، کاهش معنی دار در گروه 4 ساعت پس از فعالیت (P=0.022) مشاهده شد. سطوح HDL و اسیدهای چرب آزاد پلاسمایی بلافاصله پس از فعالیت در مقایسه با گروه کنترل افزایش معنی دار داشت (به ترتیب، P=0.011 و P=0.002).نتیجه گیری: فعالیت ورزشی هوازی می تواند منجر به کاهش بیان ژن A-FABP بافت چربی احشایی موش های صحرایی دیابتی شود. کاهش بیان ژن A-FABP بر اثر فعالیت هوازی ممکن است در بهبود و جلوگیری از عوارض ناشی از دیابت موثر باشد. با وجود این مطالعات بیشتر جهت درک ساز و کارهای آن ضرورت دارد.

كلید واژه: FABP4 ،aP2، موش های صحرایی دیابتی، فعالیت ورزشی، بیان ژن

اینک شما با جستجوی تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير يک جلسه فعاليت ورزشي هوازي بر بيان ژن A-FABP بافت چربي احشايي موش هاي صحرايي ديابتي