عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي)

عنوان عربي: إبراهيم نصرا... و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا... و تجربه رمان نويسي)

… دانلود …

عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي) دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي) :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : نقد و ادبيات تطبيقي

تعداد صفحات :25

چکیده عربی:ابراهیم نصرا…، شاعر و روائی فلسطینی – أردنی. بدأ حیاته الأدبیه کشاعر و بنشر دواوین شعریه مختلفه، و فی سنه 1985م أصدر روایته الأولی «براری الحمی» و منذ ذلک الحین، اندرج فی صفوف الروائیین و کتب ثلاث مجموعات روائیه و هی: الروایات المستقله، والملهاه الفلسطینیه، والشرفات. و کل مجموعه من هذه المجموعات الثلاث تشتمل علی عدد من الروایات المستقله.و تشکل القضیه الفلسطینیه بأبعادها السیاسیه و الاجتماعیه و الوطنیه الموضوع الرئیسی لروایات ابراهیم نصرا…، و یتطرق فیها بالاستفاده من التقنیات الأدبیه الجدیده و بتوظیف التراث الدینی و التاریخی و الشعبی إلی معاناه الإنسان الفلسطینی فی القرن العشرین.و تهدف هذه الدراسه بالاستفاده من المنهج التوصیفی و الأسلوب التحلیلی إلی بیان حیاه ابراهیم نصرا… الأدبیه و تجربته الروائیه و الإشاره إلی العوامل المؤثره فی نزعته إلی عالم الروایه.

چکیده فارسی:ابراهیم نصرا… ادیب مشهور فلسطینی – اردنی است که زندگی ادبی خود را ابتدا با انتشار چند مجموعه شعر آغاز نمود. وی با انتشار اولین رمان خود «براری الحمی/1985» در جرگه رمان نویسان عرب قرار گرفت. رمان های نصرا… را می توان به سه مجموعه اصلی: رمان های مستقل، الملهاه الفلسطینیه، و الشرفات تقسیم نمود که هر مجموعه خود مشتمل بر تعدادی رمان مستقل می باشد. موضوع اصلی رمان های نصرا… قضیه فلسطین با همه جوانب سیاسی، اجتماعی و ملی – عربی است به همین جهت حوادث و وقایع رمان های وی را می توان در دایره زمانی قرن بیستم خلاصه نمود. هر یک از رمان ها با دیدی نافذ و ناقدانه و با استفاده از تکنیک های نوین ادبی و کارکردهای مختلف متون موروثی و با تکیه بر پیش زمینه ای از حوادث و وقایع تاریخی معاصر ملت فلسطین و اعراب، به بررسی مشکلات انسان فلسطینی در جنبه های مختلف انسانی، هویتی، ملی، فرهنگی و تاریخی می پردازد. نصرا… تحت تاثیر عوامل مختلفی به دنیای رمان نویسی روی آورد، این عوامل همگام با اولین سفر وی به عربستان، آغاز می شود. این مقاله با استفاده از روش توصیفی – تحلیلی به بررسی زندگی ادبی نصرا… در زمینه رمان نویسی و عوامل موثر و اساسی در روی آوردن وی به این گونه ادبی می پردازد.

كلید واژه: كلیدواژه عربی: الأدب العربی المعاصر، إبراهیم نصرا…، الملهاه الفلسطینیه، الشرفات (كلیدواژه فارسی: ادبیات معاصر عرب، ابراهیم نصرا…، الملهاه الفلسطینیه، شرفات)

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي) روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

عنوان عربي: إبراهيم نصرا… و تجربته الروائية (عنوان فارسي: ابراهيم نصرا… و تجربه رمان نويسي)