بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان

بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان

… دانلود …

بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مطالعات جغرافيايي مناطق خشك

تعداد صفحات :21

برای شناسایی شاخص جایگزین به جای شاخص های اقلیمی ارزیابی و پایش خشک سالی ها، آمار بارش ماهانه دوره رشد (مارس تا سپتامبر) ایستگاه های هواشناسی استان اصفهان و تصاویر ماهواره NOAA در دوره آماری 1997 تا 2003 تهیه و پردازش شدند. از آمار بارش شاخص SPI و از تصاویر ماهواره ای شاخص NDVI محاسبه و استخراج شدند. نواحی پوشش گیاهی استان از روی نقشه کاربری، اراضی به صورت مراتع غنی، متوسط، و فقیر تعیین شدند. در بین دوره های زمانی مختلف، شاخصSPI ، دوره زمانی سه ماهه، همبستگی بالایی نشان داد و بقیه محاسبات بر اساس این دوره زمانی محاسبه شد. نتایج تحقیق نشان داد که در همه ایستگاه ها و کل استان مقدار شاخص ها در ماه های بهار، یعنی مارس تا می، بالا بود و در ماه های تابستان از مقدار آن ها کاسته شد. در سطح استان اندازه شاخص ها در مراتع غنی بالا و در مراتع فقیر کاهش نشان می دهد. همبستگی بین شاخص ها نیز در همه ایستگاه ها قابل قبول بود، این مساله نشان داد شاخص پوشش گیاهی NDVI می تواند جایگزین مناسبی برای شاخص های اقلیمی در ارزیابی و پایش خشک سالی ها باشد. ارزش این شاخص در مناطقی که داده های هواشناسی بسیار پراکنده هستند و یا سری زمانی مرتب و مداوم ندارند بسیار بالا است.

كلید واژه: خشک سالی، NDVI ,SPI، پوشش گیاهی، استان اصفهان

اینک شما با جستجوی عبارت بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
بررسي امکان استفاده از شاخص پوشش گياهي NDVI در تحليل خشکسالي هاي استان اصفهان