پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا

پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا

… دانلود …

پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا :

تپه سفالین در قالب فن مدیریت اداری مورد بررسی قرار می گیرد. داده های به دست آمده از کاوش تپه سفالین باعث افزایش بانک اطلاعاتی باستان شناسی دوران آغاز تاریخی با تمرکز بر پیدایش سیستم های مدیریتی و اداری در فلات مرکزی ایران شده است. در دوره آغاز ایلامی، تغییرات اصلی در سیستم اقتصادی، همراه با تغییراتی از یک جامعه خویشاوندی به سوی جامعه طبقاتی دیده می شود که در افزایش میزان واحدهای اقتصادی و رشد سازماندهی نیروی کار نمود یافته است. تپه سفالین به منزله یک مرکز تخصصی مدیریت اداری در شمال فلات مرکزی ایران است که توسط گروهی از نخبگان اقتصادی و اجتماعی که همان خان سالارهای آغاز ایلامی بودند، اداره می گردید. بر تولید و مبادله کالا نظارت داشته وکلیه شاخصه های یک جامعه پیش حکومتی را در خود جای داده بودند. تپه سفالین باعث افزایش درک ما از نقش تجارت در توسعه و تحول جوامع پیچیده در فلات مرکزی ایران می شود. داده های اداری و مدیریتی محوطه تپه سفالین نشان می دهد که سلسله مراتب قدرت در این جامعه که در راس آن یک نخبه و یا گروهی از نخبگان اجتماعی قرار دارند. به هماهنگ سازی تصمیمات گوناگون می پرداخته و به مرکزیت محوطه سفالین در دشت ری، سایر جوامع استقراری همزمان با آن را سازماندهی و مدیریت می نموده اند. دراین پژوهش سعی شده است با معرفی داده های مدیریتی حاصل از 4 فصل کاوش در تپه سفالین، روند رشد و توسعه نهادهای پیش حکومتی در فلات مرکزی ایران و جایگاه اقتصادی و اجتماعی خان سالارهای آغاز ایلامی در اواخر هزاره چهارم و ابتدای هزاره سوم ق.م. بررسی شود.

كلید واژه: تپه سفالین، فن مدیریت، نهادهای پیش حکومتی، جوامع خان سالار، دوره آغاز ایلامی

اینک شما با جستجوی عبارت پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
پيدايش نهادهاي پيش حکومتي در فلات مرکزي ايران، خان سالارهاي آغاز ايلامي در تپه سفالين پيشوا