فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران

فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران

… دانلود …

فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران :

استفاده شد.یافته ها: از افراد مورد پژوهش، 38.1 درصد مرد و 61.9 درصد دارای همسر بودند. میانگین سن نمونه مورد پژوهش 37.66±6.77 سال و میانگین سابقه کار آن ها 12.93±6.93 سال بود. نتایج نشان داد که وضعیت فرسودگی شغلی افراد مورد پژوهش در دو زیرمقیاس تحلیل عاطفی و مسخ شخصیت، پایین ولی در زیرمقیاس بی کفایتی شخصی در دو بعد تکرار (36.16) و شدت (39.46)، در سطح متوسط می باشد. در این مطالعه سن، سابقه کار، جنسیت، سطح تحصیلات و وضعیت استخدامی، رابطه ای با فرسودگی شغلی نداشتند، ولی بین تکرار بی کفایتی شخصی و وضعیت تاهل (P=0.03) و تکرار مسخ شخصیت و معاونت محل خدمت (P=0.01) ارتباط معناداری دیده شد.نتیجه گیری: فرسودگی شغلی با شدت خفیف تا متوسط در پرسنل بهزیستی استان تهران وجود دارد و توصیه می گردد که برخی برنامه های آموزشی و کارگاه های مهارتی جهت کاهش فرسودگی شغلی برای کارکنان برگزار گردد.

كلید واژه: فرسودگی شغلی، متغیرهای جمعیت شناختی، سازمان بهزیستی

به پیشرفته ترین فروشگاه فایل خوش آمدید.جهت مشاهده توضیحات کامل فایل فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران روی لینک ادامه مطلب کلیک کنید.

فرسودگي شغلي و متغيرهاي جمعيت شناختي مرتبط با آن در پرسنل بهزيستي استان تهران