تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک

تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک

… دانلود …

تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک :

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : تحقيقات اقتصادي

تعداد صفحات :27

نرخ باروری زنان ایران طی سال های اخیر روند کاهشی چشم گیری را نشان داده است، از سوی دیگر برخلاف کاهش نرخ باروری، کشور با افزایش چشم گیر خدمات بازاری جانشین فعالیت های مربوط به خانه داری خانم ها، نظیر مهدكودك ها و واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی رو به رو بوده است، که این پدیده خود می تواند به عنوان نشانه ای از افزایش مشارکت زنان در بازار كار و كاهش فعالیت های درون خانه شناخته شود. در این تحقیق رفتار مشارکت نیروی کار زنان متاهل در قالب نظریه تخصیص کلاسیک زمان افراد، با استفاده از دو روش پارامتریک لاجیت و ناپارامتریک لاجیت موضعی، و داده های بودجه خانوار ایران 1385، مورد بررسی قرار می گیرد. یافته های تخمین های پارامتریک نشان می دهد که سن و سطح تحصیلات تاثیری مثبت بر احتمال مشارکت در بازار کار زنان روستایی و شهری دارد، هم چنین درآمد غیرکاری فرد و درآمد شوهر، اثر منفی بر حضور زن روستایی و شهری گذاشته است، در حالی که زنان شهری میزان درآمد غیرکار را در تصمیم گیری لحاظ نمی کنند. وضعیت مسکن زن روستایی اثر منفی و معناداری بر حضور او در بازار کار داشته است، ولی اثر این متغیر برای زن شهری مثبت است، ولی معنادار نیست. تعداد فرزندان کم تر از 6 سال اثر مثبت معناداری بر حضور زن روستایی در بازار کار گذاشته است، ولی در تصمیم گیری زن شهری معنادار نیست. هم چنین تعداد فرزندان بالای 6 سال بر مشارکت زنان روستایی اثری مثبت گذاشته است، ولی این متغیر تاثیر معنی داری بر تصمیم ورود به بازار کار زنان شهری ندارد. نتایج روش ناپارامتریک مانند روش پارامتریک نشان می دهد که به طور میانگین متغیرهای سن، سطح تحصیلات و تعداد فرزندان بالای 6 سال احتمال حضور زنان شهری و همین طور روستایی در بازار کار را افزایش داده است. سن، اثر مثبت، ولی کاهش بر احتمال مشارکت و درآمد خانوار اعم از درآمد غیرکار و درآمد شوهر، تعداد فرزندان زیر 6 سال و وضعیت مسکن زنان شهری و روستایی بر حضور آن ها در بازار کار اثر منفی دارد.

كلید واژه: مشارکت زنان متاهل در بازار کار، روش برآورد ناپارمتریك و پارامتریك، بازار كار ایران

اینک شما با جستجوی عبارت تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک وارد این سایت شده اید جهت مشاهده توضیحات بیشتر در این خصوص روی لینک ادامه مطلب کلیک فرمایید.
تحليل احتمال مشارکت زنان شهري و روستايي ايران در بازار کار با استفاده از روش هاي اقتصادسنجي پارامتريک و ناپارامتريک