تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال

تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال

… دانلود …

تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : فصلنامه دانشگاه علوم پزشكي سبزوار (اسرار)

تعداد صفحات : 10

زمینه و هدف: ارتباط نزدیک و معناداری بین عملکرد ریوی با سلامتی و میزان کلی مرگ و میر وجود دارد. هماهنگی جریان خون و تهویه از عوامل موثر بر عملکرد ریوی است. به همین لحاظ تقویت همزمان هر دو دستگاه تنفس و قلب باید مورد تاکید قرار گیرد. هدف از این پژوهش، مطالعه تاثیر 24 جلسه برنامه تمرین هوازی تناوبی بر حجم و ظرفیت ریوی و اوج اکسیژن مصرفی دختران غیرفعال می باشد.مواد و روش ها: این تحقیق نیمه تجربی با طرح پیش و پس آزمون بر روی 30 دانشجوی دختر غیرفعال سالم انجام شد که به صورت تصادفی به دو گروه 15 نفره تجربی و کنترل تقسیم شدند. گروه تجربی به مدت شش هفته در 24 جلسه 45 دقیقه ای تمرین دوی هوازی تناوبی شرکت کردند. طی همین مدت، گروه کنترل در هیچ برنامه تمرینی مشارکت نداشتند. قبل و بعد از برنامه تمرینی توسط اسپیرومتر و پروتکل بروس به ترتیب حجم ها، ظرفیت های ریوی و اوج اکسیژن مصرفی افراد اندازه گیری شد.یافته ها: تمرین باعث افزایش 62 درصدی حجم ذخیره بازدمی (P=0.004)، 65 درصدی اوج جریان بازدمی (P=0.03)، 35 درصدی حداکثر تهویه ارادی (0.03=P) و 23 درصدی اوج اکسیژن مصرفی (P=0.001) شد. هم چنین تمرین بر حجم جاری (0.14=P)، حجم ذخیره دمی (0.29=P)، ظرفیت حیاتی با فشار (0.13=P)، اوج جریان دمی (0.75=P) و نسبت حجم بازدمی با فشار در ثانیه اول به ظرفیت حیاتی (0.93=P) تاثیر معنادار نداشت.نتیجه گیری: تمرینات استقامتی در دختران جوان باعث افزایش توانمندی و هماهنگی عضلات تنفسی به ویژه عضلات بازدمی شده و از طریق افزایش برخی ظرفیت ها و حجم های ریوی باعث بهبود عملکرد ریه می شود.

كلید واژه: تمرین ورزشی، اندازه گیری ظرفیت تنفسی، زنان

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال وارد صفحه فروش فایل دانلودی تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تغييرات عملکرد ريوي و اوج اکسيژن مصرفي متعاقب برنامه تمرين هوازي تناوبي در دختران غيرفعال