مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان

 مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان

… دانلود …

مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان :

مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در مجله دانشگاه علوم پزشكی اراك (ره‌ آورد دانش) از صفحه 1 تا 8 منتشر شده است.
نام: ارتباط پپتید 34-1مرتبط با هورمون پاراتیروئید با شروع زایمان
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زایمان
مقاله پپتید مرتبط با هورمون پاراتیروئید
مقاله انقباضات رحمی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احراری خدیجه
جناب آقای / سرکار خانم: علی زاده شعبانعلی
جناب آقای / سرکار خانم: رفیعی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: پالیزوان محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: سیروس علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: مطالعات در گونه های مختلف جانداران حاکی از آنند که مهار کننده های مختلف ممکن است بر میومتر در طی حاملگی اثر داشته باشند و قطع یکی یا بیشتر از آنها می تواند موجب شروع درد زایمان شود. لذا در این مطالعه ارتباط بین پپتید 34-1 مرتبط با هورمون پاراتیروئید با درد زایمان بررسی شد.
مواد و روش ها: این پژوهش یک مطالعه مورد شاهدی بود. غلظت های پپتید 34-1 مرتبط با هورمون پاراتیروئید، هورمون پاراتیروئید، کلسیم توتال، فسفر، منیزیم و آلکالین فسفاتاز پلاسما در 152 خانم ترم حامله (76 خانم در شروع درد زایمان و 76 خانم بدون درد زایمان) اندازه گیری شد. نمونه های تحت پژوهش فاقد هر گونه عارضه حاملگی بودند.
یافته ها: غلظت های متوسط پپتید 34-1 مرتبط با هورمون پاراتیروئید در گروه دارای درد زایمان (6/0±36/12 نانوگرم در میلی لیتر) تفاوتی با گروه فاقد درد زایمان (63/0±57/13 نانوگرم در میلی لیتر) نداشت. میانگین هورمون پاراتیروئید پلاسما گروه لیبر و گروه فاقد درد زایمان به ترتیب برابر 66/1±92/28 و 64/1±88/31 پیکوگرم در میلی لیتر بود و اختلاف قابل ملاحظه ای بین دو گروه وجود نداشت. غلظت های کلسیم، فسفر، منیزیم و آلکالین فسفاتاز پلاسما نیز در دو گروه تفاوت معنی داری نداشتند.
نتیجه گیری: در این تحقیق نقش آندوکرین پپتید مرتبط با هورمون پاراتیروئید در رابطه با شروع زایمان مورد تایید قرار نگرفت.

با سلام،محصول دانلودی مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان آماده ارائه به شما پژوهنده عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان هدایت میشوید
مقاله ارتباط پپتيد 34-1مرتبط با هورمون پاراتيروئيد با شروع زايمان