تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني

تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني

… دانلود …

تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني :

سال انتشار : 1389

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : چشم انداز مديريت دولتي

تعداد صفحات : 15

پژوهش حاضر با هدف شناسایی تاثیر سرمایه گذاری در منابع انسانی بر مزیت رقابتی و با لحاظ نمودن سرمایه انسانی به عنوان متغیر میانجی یا واسطه انجام شده است. بدین منظور پرسشنامه ای برای سنجش این متغیرها طراحی شده و پس از اطمینان از روایی و پایایی ابزار اندازه گیری توسط تحلیل عاملی اکتشافی و تاییدی، در میان نمونه ای متشکل از 300 نفر از مدیران شرکتهای داروسازی توزیع شد. روش تحقیق حاضر، پیمایشی- همبستگی و به طور مشخص مبتنی بر مدل معادلات ساختاری است. نتایج حاصل از مدل تحقیق نشان داد که سرمایه گذاری در منابع انسانی می تواند طبق مدل تحلیل مسیر ارائه شده بر مزیت رقابتی این شرکتها تاثیر گذارد. در پایان جهت دستیابی به مزیت رقابتی از طریق افزایش سطح سرمایه گذاری در منابع انسانی و سرمایه انسانی پیشنهاداتی برای مدیران ارائه شده است.

كلید واژه: سرمایه گذاری در منابع انسانی، مزیت رقابتی، سرمایه انسانی

از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد
اینک شما با جستجوی تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني وارد صفحه فروش فایل دانلودی تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني شده اید.
توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

تاثير سرمايه گذاري منابع انساني بر مزيت رقابتي: نقش ميانجي سرمايه انساني